J.W. Construction chce postawić przy ul. Celnej (tuż przy Moście Długim) zespół budynków mieszkaniowych i usługowych. Przy okazji postępowania związanego z decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji, poznaliśmy więcej szczegółów.

 

Deweloper z podwarszawskich Ząbek kupił kilka nadodrzańskich działek na Łasztowni, zlokalizowanych na prawo od Mostu Długiego (patrząc w kierunku Prawobrzeża). Od skrzyżowania ul. Celnej z ul. Energetyków aż do Kanału Zielonego, który oddziela Łasztownię od Kępy Parnickiej.

Mieszkania, apartamenty na wynajem, usługi i garaże

Planowana jest tam zabudowa mieszkalno-usługowa, wraz z garażami. Budowa kompleksu zostanie podzielona na trzy etapy.

W pierwszym zagospodarowana miałaby zostać działka najbliżej Kanału Zielonego (Celna 2). Do tej pory funkcjonowała tam hurtownia ryb i przetworów. W jej miejscu planowany jest wielorodzinny budynek mieszkalny z usługami w parterze i trzykondygnacyjnym garażem nadziemnym na kondygnacjach 1-3 (na 218 samochodów). Budynek miałby łącznie 7 kondygnacji, ale w niektórych miejscach byłby obniżony do 5. lub 6. kondygnacji. Łączna powierzchnia projektowanej zabudowy to ponad 4,7 tys. m2.

Najwyższy budynek będzie miał 9 kondygnacji

Następnie inwestor chciałby zająć się sąsiednią działką nad Odrą, nieco bliżej Mostu Długiego. Przewidziany jest tam sześciokondygnacyjny budynek o funkcji mieszkaniowej, wielorodzinnej, z wbudowanymi usługami oraz halami garażowymi (ok. 280 miejsc postojowych). Łączna powierzchnia zabudowy wyniesie ponad 5,5 tys. m2.

Trzeci etap podzielony jest na dwa mniejsze etapy i obejmuje działki najbliżej Mostu Długiego. Pierwszy zakłada postawienie budynku usługowego z apartamentami na wynajem o łącznej powierzchni zabudowy ok. 1,5 tys. m2. Na koniec realizacji inwestycji planowana jest jeszcze kolejna część zabudowy mieszkaniowej z usługami w parterze (ponad 4,4 tys. m2).

Całość etapu III będzie kompleksem połączonych ze sobą budynków, mających od trzech do dziewięciu kondygnacji.

758 miejsc parkingowych

Przy tej ostatniej części planowanych jest ok. 260 miejsc postojowych. Łącznie więc ma być ich ok. 758. Częścią zagospodarowania terenu nowego kompleksu będą chodniki, place oraz ścieżki zaprojektowane z kostek granitowych i płyt betonowych.

Opis inwestycji jest częścią wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. W ramach tego postępowania administracyjnego, prezydent Szczecina stwierdził „brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia pn.: „Zespół budynków usługowych i mieszkaniowych wielorodzinnych z garażami wbudowanymi oraz niezbędną infrastrukturą techniczną””. Właściciel do tej pory nie podawał planowanego terminu rozpoczęcia tej inwestycji. J.W. Construction w tej chwili finalizuje w Szczecinie poprzednią budowę – wysokościowca Hanza Tower przy al. Wyzwolenia.