Po ekoporcie przy ul. Arkońskiej, będzie to drugi tak nowoczesny punkt selektywnej zbiórki odpadów w Szczecinie. Inwestycja przy ul. Taczaka i Witkiewicza wielkimi krokami zbliża się do końca.

Na terenie nowego ekoportu widać już wszystkie obiekty. W głównym budynku położone zostały tynki oraz posadzki. W budynku magazynowym wykonano elewację, zamontowano bramy oraz pełną stalową konstrukcję. Na placu stoją również dwie wiaty z zadaszeniem. Gotowe są także podbudowy ścieżek ekologicznych, a także chodniki i miejsca parkingowe.

Jak informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych, na terenie nowego ekoportu powstanie też zielony ogród. – Rośliny obejmą aż 2300 metrów kwadratowych ekoportu. Na miejscu prowadzona będzie także funkcja edukacyjna, i to nie tylko dla uczniów, ale również wszystkich pozostałych mieszkańców Szczecina – zapowiada rzecznik. – Tak, jak w ekoporcie przy ulicy Arkońskiej, w budynku głównym znajdzie się salka, która pełnić będzie funkcję świetlicy osiedlowej. Na zewnątrz natomiast znajdziemy ekspozycje służące do prowadzenia zajęć z najmłodszymi mieszkańcami – dodaje.

Na wykonanie wszystkich zaplanowanych prac Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych Rusiecki ma czas do końca października. Koszt inwestycji to 6,4 miliona złotych. Będzie to już 9. ekoport na mapie Szczecina. Pozostałe znajdują się przy ul. Kołbackiej, Leszczynowej, Gdańskiej, Helskiej, Firlika, Arkońskiej, Górnej oraz Dworskiej.