Dokładne kwoty nie są jeszcze znane, ale mają być one tak uregulowane, by wstęp do szczecińskiego aquaparku był atrakcyjny dla rodzin z dziećmi. Podczas programu „Studio wSzczecinie.pl” prezes spółki zarządzającej już prawie gotową Fabryką Wody zmierzył się z pytaniami o koszty inwestycji i to, ile zapłacimy za korzystanie z nowej atrakcji Szczecina.


Ile będzie kosztować wejściówka na szczeciński aquapark?

Podczas programu „Studio wSzczecinie.pl” padła konkretna deklaracja, że Fabryka Wody będzie gotowa w 2023 roku i w przyszłe wakacje będzie można już kąpać się w nowoczesnym kompleksie wodnym. Obecnie park wodny jest gotowy w 85%. Czy to czas, by ujawnić, ile będą kosztować bilety wstępu? Według Konrada Stępnia, prezesa spółki zarządzającej obiektem, jeszcze nie.

– Nie chciałbym mówić o cenach, bo do otwarcia zostało kilka miesięcy. Jesteśmy w stanie stworzyć cennik, ale składowe kosztów zmieniają się z miesiąca na miesiąc. Na pewno rosną ceny energii, usług czy innych składowych związanych z kosztem utrzymania obiektu. Prognozowane ceny biletów mogą się zmieniać i aktualne deklaracje mogą być nie do zrealizowania w czasie otwarcia aquaparku. Jak tylko będziemy mieć prognozy odnośnie cennika, to chętnie się nimi podzielimy – zapowiedział Konrad Stępień. – To inwestycja Gminy Miasto Szczecin. Ceny muszą być dostosowane do możliwości mieszkańców. Pułap cenowy będzie zbliżony do cen w podobnych obiektach w całej Polsce.

Nie jest wykluczone, że korzystanie z basenów, saunarium i edukatorium wiązać się będzie z odrębnymi opłatami.

Trwa montaż saun w saunarium Fabryki Wody

Wiadomo już, że wszystkie atrakcje Fabryki Wody zostaną udostępnione mieszkańcom i turystom jednocześnie. Aktualnie postępuje budowa saunarium.

– Nie wyobrażam sobie, by funkcje były udostępniane oddzielnie. Nie chcemy psuć efektu nowości – mówił prezes Fabryki Wody. – Będzie to jedno z najnowocześniejszych i największych saunariów w Polsce. Saunaria też się rozbudowują, widać zmianę w naszym podejściu do saunowania i kultura tych atrakcji też się zmienia i rozwija. Ta atrakcja już teraz budzi duże zainteresowanie. 16 saun, strefa zewnętrzna na dachu, będzie robiło wrażenie i będzie się podobać naszym odwiedzającym – przekonywał.

Wartość Fabryki Wody to blisko 350 milionów złotych. To jedna z największych inwestycji realizowanych obecnie w Szczecinie.