Pojawiające się wcześniej plotki oficjalnie potwierdziła Carolina García Gómez, prezes IKEA Poland, a także prezydent Piotr Krzystek. Sklep przy skrzyżowaniu ul. Mieszka I i Białowieskiej ma być gotowy w pierwszej połowie 2021 r.

Carolina García Gómez o budowie sklepu w Szczecinie mówiła na łamach „Rzeczpospolitej”. Jak stwierdziła, ma być to obiekt o standardowej dla tej sieci wielkości.

Głos w tej sprawie zabrał również na swoim facebookowym profilu prezydent Krzystek.

„Miło mi poinformować - IKEA w Szczecinie! To zapewne bardzo dobra informacja dla wielu z Was ;) Budowa przy skrzyżowaniu Mieszka I z Białowieską rozpoczyna się już w październiku. Będzie to kolejny element łączący nas ze Skandynawią” – napisał.

IKEA powstanie na działce u zbiegu ul. Mieszka I i Białowieskiej. Jej właścicielem jest spółka NCT I, wchodząca w skład holdingu Nalepa Capital Trust. Właśnie rozpoczęła tam prace rozbiórkowe. Dysponuje pozwoleniem by zbudować w tym miejscu „obiekt wystawienniczo - usługowo - handlowy wraz z infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu”. IKEA jest wpisana jako wierzyciel hipoteczny tej nieruchomości, co świadczy o podpisanej umowie z inwestorem.

Jak poinformowało właśnie biuro prasowe sieci, działania rekrutacyjne do nowego sklepu IKEA w Szczecinie rozpoczną się w pierwszym kwartale 2020 r. Obiekt ma mieć 29 tys. m kw. powierzchni. Będzie to 12 sklep tej szwedzkiej marki w Polsce.