Koncert w podziemnym garażu, panel dyskusyjny z Filipem Springerem, wystawa prac Oskara Zięty, wieczorne pokazy iluminacji oraz występy takich gwiazd jak soulowa wokalistka Laura Mvula oraz Trio Jazzowe Marcina Maseckiego – to tylko kilka atrakcji festiwalu Music.Design.Form, który już w najbliższy piątek startuje w szczecińskiej Filharmonii. Bilety są jeszcze w sprzedaży!

Druga edycja festiwalu MDF zagości w „lodowym pałacu” w weekend 13 – 15 września. Tematem przewodnim wydarzenia będzie audioluminescencja, która zabierze uczestników w podróż śladami dźwięku i światła. W ciągu trzech dni biała na co dzień Filharmonia zmieni się nie do poznania za sprawą wyjątkowych wydarzeń, koncertów i oprawy świetlnej.

Koncerty na wszystkich poziomach

Pierwszy koncert, w piątek 13 września, odbędzie się... w podziemnym parkingu Filharmonii. Zagra tu A GIM, jeden z najbardziej zapracowanych producentów muzyki elektronicznej w Polsce. Agim Dżeljilji, znany szerzej właśnie jako A_GIM, z gościnnym udziałem wokalu i perkusji zaprezentuje solowy materiał z płyty „Votulia”, a także najnowsze dokonania, które wydawniczą premierę będą miały dopiero za jakiś czas.

Kolejnego dnia część koncertowa przeniesie się do holu na poziomie 0 i sali kameralnej, a trzeciego dnia finałowy koncert zabrzmi już w pełnym słońcu, czyli w złotej sali symfonicznej. W sobotę uczestnicy festiwalu usłyszą Trio Jazzowe Marcina Maseckiego, pianisty i kompozytora, autora m.in. muzyki do filmu "Zimna wojna", a także słynący z muzycznych eksperymentów zespół Kwadrofonik, który premierowo wykona swoją najnowszą, świetlistą kompozycję "Urlicht".

Świetlno - muzyczna uczta

Z kolei na finał, w niedzielę 15 września, zaplanowano koncert Laury Mvuli. To obdarzona przecudnej barwy głosem soulowa wokalistka, która ze względu na brzmienie i sceniczną charyzmę jest porównywana do Niny Simone czy Amy Winehouse. W ramach MUSIC.DESIGN.FORM Festival artystka wystąpi w złotej sali wraz z muzykami Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie oraz dyrygentem, kompozytorem i multiinstrumentalistą Troyem Millerem. Publiczność będzie mogła usłyszeć kompozycje z jej ostatniego albumu, „The Dreaming Room”. Jak zapowiadają organizatorzy, finałowy koncert będzie prawdziwą świetlno-muzyczną ucztą.

Zięta, Springer, Kula

W programie Festiwalu MDF 2019 znalazły się nie tylko wyjątkowe koncerty, ale również wystawy, warsztaty dla dzieci i dorosłych, prezentacje, wykłady czy panel dyskusyjny. Do „lodowego pałacu” ponownie powróci grupa panGenerator, która tym razem przygotuje prezentację swojej działalności oraz poprowadzi warsztaty. Po raz pierwszy w Szczecinie zobaczyć będzie można prace uznanego na świecie artysty Oskara Zięty, który dosłownie nadmuchuje metal jak kolorowe baloniki, a Filip Springer wraz z zaproszonymi gośćmi z pewnością skłoni do refleksji nad tematem światła w mieście. Zaplanowano też potańcówkę z Przekrojem, świetlno-fotograficzne prezentacje dla młodszych i nieco starszych dzieci prowadzone przez Pawła Kulę oraz multimedialny spektakl dla najmłodszych.

Festiwalowe wystawy będą otwarte dla zwiedzających w sobotę i niedzielę w godzinach 14:00-17:00, a dodatkowo chętni będą mogli wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim połączonym ze zwiedzaniem budynku Filharmonii (wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona).

Nowe iluminacje

Ponadto każdego festiwalowego dnia, 13 – 15 września, na budynku Filharmonii odbędą się specjalne pokazy iluminacji, przygotowane przez szczecińskie Pushka Studio. Będzie można je podziwiać od godz. 20:50 do północy.

Pełen program MUSIC.DESIGN.FORM Festival dostępny jest TUTAJ.

Bilety na wydarzenia płatne można kupić przez stronę internetową filharmonia.szczecin.pl, przez stronę festiwalową mdf.filharmonia.szczecin.pl oraz stacjonarnie w kasie Filharmonii w Szczecinie.