ZDiTM informuje, że po weekendzie rusza kolejny etap prac na ul. Gdańskiej. W związku z tym już od poniedziałku zamknięty dla ruchu zostanie zjazd w kierunku mostu Cłowego.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Gdańskiej zostaną wprowadzone w godzinach porannych w poniedziałek, 16 września. Dla kierowców jadących od centrum zamknięty będzie zjazd w kierunku mostu Cłowego i Dąbia. Jednocześnie nieprzejezdny będzie prawy pas ruchu w kierunku mostu Pionierów.

Objazd do portu Szczecin, Dąbia i mostu Cłowego poprowadzony będzie przez ulicę Eskadrową.

Wprowadzane zmiany wiążą się z koniecznością wytyczenia objazdów również dla autobusów jadących w kierunku Dąbia:

Linie 56, 72, 93, 96, 522 (kierunek Dąbie) będą kursować według normalnie obowiązujących rozkładów jazdy, na odcinku od przystanku „Basen Górniczy” do przystanku „Lotnisko nż” objazdem przez most Pionierów i ul. Eskadrową z wyłączeniem przystanku „Księżnej Anny nż”.

Linia 73 (kierunek Zdunowo) na odcinku od przystanku „Basen Górniczy” do przystanku „Hangarowa nż” kursować będzie objazdem przez most Pionierów z wyłączeniem przystanków „Księżnej Anny nż” i „Most Cłowy nż”. Odjazdy z przystanku Basen Górniczy zostaną opóźnione o 2 minuty w stosunku do czasu rozkładowego.

Linie C i H (kierunek Dąbie) będą kursować według normalnie obowiązujących rozkładów jazdy, na odcinku od przystanku „Basen Górniczy” do przystanku „Emilii Gierczak” objazdem przez most Pionierów - ul. Hangarową – ul. Gryfińską – ul. Anieli Krzywoń. Przystanek „Centrum Żeglarskie nż” nie będzie obsługiwany, a przystanek „Emilii Gierczak” zostanie przeniesiony na ul. Anieli Krzywoń, tj. „Emilii Gierczak” (70721, wspólny z liniami: 64, 77, 97, 533).

W przypadku oczekiwania na opóźniony autobus linii 93, dopuszczalne opóźnienie odjazdu linii 893 z przystanku „Wielgowo Borsucza” zostaje wydłużone z 3 do 6 minut.

Zaplanowane prace będą polegały na wymianie nawierzchni oraz budowie wpustów deszczowych. Jak informuje ZDiTM, mają się zakończyć się w połowie października.