Na skrzynki mailowe kilkunastu szczecińskich przedszkoli wysłana została informacja o podłożonym ładunku wybuchowym. Sprawą natychmiast zajęła się policja, a zajęcia w tych placówkach zostały odwołane. Funkcjonariusze uspokajają jednak, że w żadnym z przedszkoli nie napotkano jakichkolwiek niebezpiecznych przedmiotów.

Dyrektorzy przedszkoli informują, że po przeszukaniu placówek edukacyjnych przez policję i służby jest szansa, że jeszcze dzisiaj zajęcia opiekuńcze zostaną przywrócone. Alarmy bombowe miało otrzymać kilkanaście przedszkoli w różnych częściach Szczecina np. nr 43, 48, 72 czy 80.

Informacje o alarmie potwierdza policja, ale jednocześnie uspokaja, że nie ma żadnego zagrożenia:

- Dzisiaj w nocy do szczecińskich przedszkoli wpłynęły informacje o alarmach bombowych, prowadzimy w tej sprawie czynności, sprawdzone zostały pomieszczenia w placówkach, ale możemy powiedzieć, że to informacje o niskiej wiarygodności. Wiadomość przyszła drogą mailową – mówi Ewelina Sierzchuła z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Trwają czynności mające na celu ustalenie źródła fałszywej informacji o bombie w miejskich przedszkolach. Za wszczęcie alarmu bombowego grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.