Gitarowy Rekord Guinnessa ma już długą tradycję. 1 maja 2006 roku, był dla tej inicjatywy przełomowy. wówczas udało się zebrać tak dużą liczbę uczestników, aby został pobity dotychczasowy wynik. Na wrocławskim Rynku zagrało tego dnia jednocześnie 1581 gitarzystów. Tegoroczna edycja imprezy ma zgodnie z zamysłem organizatorów, ma mieć międzypokoleniowy, rodzinny charakter. Dlatego obok tradycyjnie granego „Hey Joe” Hendrixa, uczestnicy zaprezentują także „Dom wschodzącego słońca”.
Udział w próbie ustanowienia kolejnego Gitarowego Rekordu Guinnessa na wrocławskim Rynku jest oczywiście bezpłatny. Poza tym organizowany jest także konkurs,w ramach Łykend PROMO Festiwal. Mogą w nim wziąć udział młode zespoły rockowe, które chciałyby dołączyć do gwiazd występujących na wrocławskim Rynku podczas tego wydarzenia. Występ na tej samej scenie, na której zagra Steve Vai oraz Michael Angelo Batio (najszybszy Gitarzysta Wszech Czasów" według Guitar World Magazine), to na pewno ciekawe doświadczenie.
Wieczorem na Wyspie Słodowej na pewno usłyszymy takie przeboje jak „Sky Pilot”, „Monterey”, „It's My Life”, „Don't Bring Me Down” czy wspomniany „House Of Rising Sun" w wykonaniu muzyków The Animals oraz najlepsze utwory Uriah Heep (zapewne będzie wśród nich "July Morning"). Obie te formacje poprzedzać będzie występ naszej Luxtorpedy. Wstęp na to wydarzenie kosztuje 65 zł (w przedsprzedaży). Dla zarejestrowanych uczestników bicia rekordu przewidziano bilety w specjalnej, niższej cenie.
Program całego wydarzenia:
1.05.14, Wrocław, Rynek
10.00 – oficjalny początek festiwalu, rozpoczęcie zapisów uczestników
10.15 – koncerty zaproszonych gości gwiazd gitary w Polski i zagranicy
14.00 – próby i nauka wspólnego grania, łączenia z innymi ośrodkami za granicą
15.45 – zamknięcie listy uczestników
15.50 – ostatnia próba wspólnego wykonania Hey Joe
16.00 – oficjalne bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa 2014
16.15 – odczytanie oficjalnego wyniku Gitarowego Rekordu Guinnessa 2014
16.30 – przejście gitarzystów na Wyspę Słodową
17.00 – koncert gwiazd na Wyspie Słodowej z udziałem m.in.The Animals, Uriah Heep ..
1 maja - Święto gitary
Uriah Heep, The Animals z Erikiem Burdonem, Steve Vai, Chris Jagger to tylko niektórzy muzycy, jacy przyjadą 1 maja do Wrocławia. Próba pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa oraz Festiwal Thanks Jimi Festival to na pewno ciekawa propozycje na początek długiego weekendu.
Zobacz też
Pogoń Szczecin zwalnia trenera na samym początku przygotowań do sezonu
51-letni Thomas Thomasberg objął stanowisko we wrześniu 2025 roku. W tym czasie poprowadził Portowców w 26 spotkaniach. Bilans jeg...
1 godzina temu
Awaria auta w Szczecinie — co zrobić, żeby nie pogorszyć sytuacji?
Awaria zawsze przychodzi nie w porę. Nagle, w połowie trasy, samochód daje znak, że dalej nie jedzie. Co wtedy? Najczęstszy błąd t...
art. sponsorowany
Dawna szkoła stanie się miejscem dla artystów. Powstanie ponad 20 nowych pracowni
Od dwóch lat stoi pusty, ale ma się to zmienić. Miasto właśnie ogłosiło, że budynek dawnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 67 zos...
2 godziny temu
Najczęściej czytane
Aktualizacja
Aktualności
2 dni temu
Aktualizacja
Aktualności
2 dni temu
19 godzin temu
19 godzin temu
12 godzin temu
12 godzin temu
Komentarze
0