Nie ma tygodnia, by Komenda Miejska Policji w Szczecinie nie informowała o udaremnionych próbach samobójczych. Sytuacja psychiczna mieszkańców jest tragiczna, a dostęp do leczenia wciąż utrudniony, mimo poprawy świadomości społecznej w zakresie depresji i chorób psychicznych. Tym razem w ostatniej chwili uratowano 17-letnią dziewczynę.

Policjanci z Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie otrzymali komunikat od operatora numeru 997 dotyczący nastolatki, która wysłała do mamy SMS o treści wskazującej, że chce targnąć się na swoje życie. Ze zdjęcia, które otrzymała mama dziewczyny, wynikało, że nastolatka znajduje się w pobliżu torowiska. 

– Funkcjonariusze od razu pojechali w to miejsce i faktycznie na torowisku, w odległości niecałych 200 m od jadącego pociągu, zauważyli 17-latkę, którą natychmiast ściągnęli. Dziewczyna była roztrzęsiona i mocno zestresowana. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, którzy przewieźli nastolatkę do szpitala – mówi Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

17-latka, która chciała targnąć się na swoje życie, jest pod opieką lekarzy. Jej rodzinie przekazano informacje o konieczności podjęcia specjalistycznego leczenia.