Wniosek o pozwolenie na budowę obiektu handlowo-usługowego trafił do urzędu miasta w połowie kwietnia. Sieć dyskontów, która kilka lat temu rozpoczęła ofensywę w naszym regionie, chce otworzyć w Szczecinie czwarty już obiekt. Nowy ALDI ma powstać przy ulicy, która w ostatnim czasie staje się handlowym zagłębiem Szczecina.

W rejonie ronda Hakena i ul. Krygiera dziają już Kaufland, park handlowy z Biedronką, a zaledwie kilkaset metrów dalej galeria handlowa z Auchanem. Wiele wskazuje na to, że już niebawem w tej okolicy powstanie kolejny szczeciński ALDI. Niemiecka sieć chce postawić sklep przy ul. Krygiera i już wystąpiła o pozwolenie na budowę. Wniosek jest w trakcie rozpatrywania.

– Przyjęliśmy zasadę, że o nowych otwarciach ALDI komunikujemy w momencie, kiedy mamy pewność, że wszelkie formalności z budową są zakończone. Nowe lokalizacje sklepów ALDI przedstawiamy na naszej stronie – zachęcamy do cyklicznego obserwowania. Mamy nadzieję, że powitamy nowych klientów ALDI w kolejnych miastach w Polsce – informuje biuro prasowe sieci ALDI. 

Przedstawiciele niemieckiej sieci nie chcą zdradzić, kiedy ALDI miałby powstać przy ul. Krygiera i czy nowy sklep będzie różnić się czymś od dotychczasowych obiektów.

Obecnie ALDI ma w Szczecinie trzy sklepy: przy ul. Struga, ul. Przyjaciół Żołnierza oraz otwarty w ubiegłym roku przy ul. Sobola na północy Szczecina. Sieć wybiera lokalizacje przy innych sklepach dyskontowych. Szczecińskie placówki ALDI leżą w bliskim sąsiedztwie sklepów sieci Netto, Biedronka czy Polo Market.

Obecnie ALDI ma w Polsce nieco ponad 250 sklepów. Cel długoterminowy to 600 placówek.