Kreatywność złodziei zaskakuje nawet samych policjantów. 39-letni mężczyzna został zatrzymany na parkingu jednej ze szczecińskich galerii handlowych z cennym urządzeniem medycznym. Jak się okazało, była to warta blisko 30 tysięcy złotych część specjalistycznego sprzętu okulistycznego ze szpitala na Pomorzanach. Na szczęście tego samego sprzęt wrócił do placówki.

Złodziej był już dobrze znany policji, dlatego został wylegitymowany przez funkcjonariuszy na parkingu galerii handlowej.

– Legitymując 39-latka, policjanci natknęli się na przedmiot, który wzbudził ich szczególne zainteresowanie. Wyglądał na specjalistyczne urządzenie z soczewkami, którego przeznaczenia i nazwy mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć. Twierdził jedynie, że używa go do oceny wartościowych kruszców – informuje Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Jak się okazało, była to część drogiego sprzętu okulistycznego. – Niemal niemożliwego do zakupu przez osoby prywatne – dodaje. Urządzenie zostało ukradzione ze szpitala na Pomorzanach w Szczecinie. Jego wartość oszacowano na blisko 30 tys. złotych.

– Potwierdzamy, że ktoś, kto pojawił się na terenie szpitala, ukradł sprzęt. Na szczęście tego samego dnia urządzenie udało się odzyskać. Sprzęt jest on kompletny, badania wykonywane są bez żadnych uciążliwości – mówi Bogna Bartkiewicz, rzeczniczka prasowa szpitala na Pomorzanach w Szczecinie.

Bez tego urządzenia, niemożliwe byłby korzystanie z tomografu okulistycznego, będącego kluczowym elementem wyposażenia szpitala. 

39-latek, zdając sobie sprawę z sytuacji, przyznał się do kradzieży.