Mężczyzna był poszukiwany w województwie mazowieckim za kradzież. W ręce policjantów wpadł w Szczecinie. 31-latek pił alkohol w miejscu publicznym i został wylegitymowany. Jak się okazało, podawał dane swojego brata, ponieważ ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Funkcjonariusze policji niemal codziennie podejmują interwencje w związku ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. W niedzielę jedna z nich zakończyła się zatrzymaniem 31-latka. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu wołomińskiego k. Warszawy był poszukiwany przez policję. Miał do odbycia karę więzienia za kradzieże.

– Policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Szczecinie wraz z funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei patrolowali wspólnie rejon dworca PKP, gdy zauważyli dwóch mężczyzn, pijących piwo. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi podjęli interwencję. Podczas legitymowania okazało się, że jeden z mężczyzn podawał dane swojego brata. Mieszkaniec powiatu wołomińskiego miał powód, by kłamać, bo był poszukiwany przez sąd nakazem doprowadzenia do zakładu karnego – mówi Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Za wprowadzanie funkcjonariuszy w błąd i podawanie nieprawdziwych danych mężczyzna został ukarany mandatem. Zgodnie z dyspozycją sądu trafi do zakładu karnego.