Za darmo i pod okiem wykwalifikowanej kadry. Dwie szczecińskie uczelnie – Politechnika Morska oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny – zapraszają maturzystów na zajęcia powtórkowe z matematyki. Zapisy już ruszyły.

Program „Pitagoras” to propozycja Politechniki Morskiej, która kierowana jest do osób przygotowujących się do matury z matematyki zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Dla matury podstawowej przewidziano 28 godzin lekcyjnych, a dla rozszerzonej – 20. Zajęcia prowadzić będzie wykwalifikowana kadra uczelni.

Spotkania zaplanowano w formule zdalnej, dlatego na korepetycje zapisać się mogą uczniowie z najdalszych zakątków Polski. Osoby zainteresowane muszą jedynie wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie https://rekrutacja.pm.szczecin.pl/dla-maturzysty/pitagoras/, a wysłany dokument wpłynie na dedykowany adres mailowy. Udział w korepetycjach jest bezpłatny. Zajęcia startują 13 lutego.

Z kolei Studium Matematyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przygotowało bezpłatny kurs internetowy „Mocni z matmy”. Zajęcia będą realizowane w pięciu grupach – trzech na poziomie podstawowym i dwóch na poziomie rozszerzonym. Korepetycje będą odbywały się dwa razy w tygodniu w godzinach 17.30-19.00. Zajęcia rozpoczną się od razu po feriach, 27 lutego, a zakończą tydzień przed maturą, czyli 28 kwietnia.

Jak zapowiadają organizatorzy, w programie kursu zaplanowano powtórkę najważniejszych zagadnień, przewidziane są również pytania i konsultacje. Zakres tematyczny dostosowany jest do wymagań egzaminacyjnych. Aby wziąć udział w kursie maturalnym ZUT, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie: www.matura.zut.edu.pl. Przygotowano 250 miejsc, o przyjęciu zdecyduje kolejność zgłoszeń.