Spółka Idea-Inwest przygotowuje się do inwestycji przy ul. 1 Maja 43, czyli tuż obok powstającej na sąsiedniej działce Fabryki Wody. Nowa zabudowa planowana jest w miejscu sklepu Stokrotka i pustego placu po Domu Kultury „Korab”.

Na razie inwestor jest na początku drogi. Właśnie złożył wniosek o wydanie środowiskowych uwarunkowań. Zamierza postawić przy dawnej Gontynce dwa budynki. Jednym z nich ma być apartamentowiec z garażem podziemnym, a drugim budynek usługowy. Więcej szczegółów na razie nie ujawniono.

Spółka Idea-Inwest znana jest w Szczecinie z dwóch dużych inwestycji. W miejscu Baru Extra przy al. Niepodległości zrealizowała budynek apartamentowo-biurowo-usługowy Black Pearl. Prowadzi również przebudowę dawnego wieżowca TVP na apartamentowiec Sky Garden.

Działka, którą teraz zamierza zagospodarować, znajduje się w pobliżu skrzyżowania ulicy 1 Maja z ulicą Sczanieckiej. Bezpośrednio sąsiaduje z terenem dawnego kąpieliska Gontynka, na którym miasto buduje teraz Fabrykę Wody – aquapark z rozbudowanym saunarium i częścią edukacyjną.

W przeszłości stał w tym miejscu Dom Kultury „Korab” z salą widowiskową na 500 miejsc. Stocznia Szczecińska oddała go do użytku w 1979 r. W latach 90. był już jej jednak niepotrzebny. Przez jakiś czas mieścił się tam sklep meblowy. Ostatecznie niszczejący obiekt zburzono w 2007 roku.

Pod koniec lat 90. obok dawnego domu kultury stanął supermarket Berti. W 2007 roku wszystkie sklepy tej sieci kupiła Stokrotka.