Będzie można obejrzeć klubowe pamiątki i koszulki sprzed lat, porozmawiać z dawnymi piłkarzami, albo po prostu zjeść coś dobrego w strefie gastronomicznej i pobawić się w strefie gier. Pogoń Szczecin organizuje na stadionie przy ul. Twardowskiego pierwsze „Spotkanie z historią”. W sobotę 25 marca, od g. 11 do g. 16. Wstęp wolny.

Ze względu na przerwę reprezentacyjną, piłkarze Pogoni w najbliższy weekend nie będą grali. Klub zadbał jednak, by również wtedy warto było pojawić się na stadionie. A konkretnie w holu głównym (poziom 2) trybuny C, czyli tej od strony ul. Karłowicza.

Gratką dla kolekcjonerów będzie tam giełda, podczas której w rolę wystawców wcielą się sami kibice, dysponujący pamiątkami związanymi z Pogonią. Będzie można je pooglądać, ale też wymienić się z innymi kolekcjonerami.

O historii klubu opowiedzą legendy Pogoni. Do dyskusji zaproszono m.in. Henryka Wawrowskiego, Dariusza Adamczuka, Janusza Brzozowskiego, Zbigniewa Długosza, Jana Juchę, Eugeniusz Różańskiego i Mariana Kielca. Rozmowy prowadzić będzie Sebastian Roszkowski z Radia Super FM.

Na wystawie będzie można obejrzeć eksponaty, które wkrótce trafią do muzeum Pogoni. To zarówno koszulki sprzed lat, jak i szale oraz proporce. Są też przedmioty związane z międzynarodowymi występami Pogoni i medale zdobyte w ostatnich sezonach.

Na stadionie pojawią się też obecni piłkarze Pogoni. Najmłodsi będą mieli okazję zmierzyć się z nimi w strefie gier. Przygotowane zostaną tam m.in. piłkarzyki, stół do tenisa, a także konsole z grą FIFA 23.

Przez cały czas będzie działać strefa gastronomiczna oraz klubowy sklep z granatowo-bordowymi akcesoriami. Nie zabraknie oczywiście Gryfusa, maskotki Portowców. O atrakcje dla najmniejszych kibiców zadba też Pogoń Szczecin Football Schools.

Szczegółowy program: https://pogonszczecin.pl/newsy/20230321135625