XXIII Gala Biznesu za nami. Podczas pełnego emocji wieczoru zostały przyznane prestiżowe Nagrody Gospodarcze Business Club Szczecin, wybrane osobowości roku, jednocześnie też dwie osoby i dwie firmy otrzymały Złotą Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.
Piątkowy wieczór goście XXIII Gali Biznesu, która odbyła się w hotelu Courtyard by Marriott, z pewnością zapamiętają na długo, bo wydarzenie to nie tylko świętowanie sukcesów, ale też - co podkreślają organizatorzy - okazja do spotkań, rozmów i nawiązywania wartościowych kontaktów biznesowych. - Gala była wspaniała! - mówił Bogumił Rogowski, Prezydent Kapituły Business Club Szczecin. - Każdy rok przynosi jakieś nowe elementy i w tym roku były to jubileusze wielu znakomitych firm - podkreślił.
Najwyższe oznaczenie, czyli wyjątkowi ludzie i wyjątkowe firmy
Podczas gali Złote Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego wręczał Jakub Kowalik, wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Trafiły one do dwóch osób: Rafała Zahorskiego i Marcina Woźniaka oraz dwóch firm: FHU Multi Projekt i Przedsiębiorstwa Budowlanego CALBUD.
- Przyznam, że się nie spodziewałem takiego wyróżnienia, to ogromna niespodzianka, honor i zaszczyt - mówił Marcin Woźniak, współwłaściciel Posejdona.
- Doceniono 30 lat pracy naszej firmy, naszej charytatywnej działalności, naszego wsparcia lokalnej społeczności i budowania całego województwa - mówił Robert Król, prezes firmy Multi Projekt.
- Dla mnie to bardzo ważne, bo to jest najwyższe odznaczenie nadawane lokalnie przez marszałka i przez samorząd województwa - powiedział z kolei Rafał Zahorski, który został doceniony m.in. za promocję rozwoju gospodarki morskiej.
Ludzie z charyzmą do pracy, czyli Nagrody Gospodarcze BCS
Nagrody Gospodarcze Business Club Szczecin przyznawane są firmom oraz przedsiębiorcom za ich innowacyjność, wkład w rozwój społeczności oraz konsekwencję w dążeniu do celów biznesowych. - To nagrody dla firm, które rzeczywiście wyróżniają się na rynku swoim profesjonalizmem, swoją jakością, swoją charyzmą do pracy, są znane i szanowane powszechnie - mówił Bogumił Rogowski.
I tak Nagrody Gospodarcze Business Club Szczecin za rok 2024 trafiły do Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz firm: Elektryka Morska, ATF Polska, Kongsberg Maritime Poland i Unity Line.
- Dla nas ta nagroda to nie tylko wielka radość, ale też docenienie naszej pracy i rozwoju firmy z maleńkiego miasteczka w województwie zachodniopomorskim - mówiła Agnieszka Fiuk z ATF Polska (firma jest z Połczyna Zdroju).
- Ta nagroda jest dla mnie bardzo cenna, bo to 20 lat rozwoju i budowania Kongsberg Maritime Poland tutaj w Szczecinie - podkreślał prezes firmy Radosław Sochanowski.
Wyjątkowe osobowości, czyli biznes, kultura i nauka
Podczas XXI Gali Biznesu zostały przyznane również tytuły Osobowości Roku 2024. Osobowością Kultury została Jagoda Kimber, dyrektorka Willi Lentza, Osobowością Nauki - prof. dr hab. inż. Maria Kaszyńska, a tytuł Osobowości XXX-lecia przyznano Edwardowi Osinie.
- Otrzymałam wiele nagród, ale ta cieszy mnie wyjątkowo, bo to jest to, o czym zawsze marzyłam: żeby łączyć biznes z nauką - powiedziała prof. Maria Kaszyńska z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
- Willa Lentza to nie tylko salon artystyczny, ale też miejsce, które jakością wydarzeń, chce dorównać pięknu architektury - podkreślała Jagoda Kimber. Podczas swojego przemówienia dziękowała Bogumiłowi Rogowskiemu za udowadnianie, że biznes i kultura są częścią jednego świata.
- To nie dla mnie, to dla firmy, wszystko to stworzyła firma CALBUD i ci, którzy w tej firmie pracują - mówił Edward Osina, prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego CALBUD (przypomnijmy, że tego wieczoru firma otrzymała również Złotą Odznakę Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego). Laureat nie krył, że oba wyróżnienia są dla niego motywacją do dalszej pracy. - Zależy mi na rozwoju tego miasta, szczególnie na jego architekturze, tym, co powstaje w naszym mieście - mówił dając za wzór postać architekta Wilhelma Meyera-Schwartau’a, którego zasługom poświęcił dużą część swojej przemowy.
Wieczór spotkań i życzenia wytrwałości
Na gali obecni byli także przedstawiciele lokalnych władz, w tym Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. - Cieszę się, że jest tak duże środowisko biznesowe w naszym mieście, które się spotyka, które tworzy wspólne organizacje - mówił. Zwrócił uwagę, że Gala Biznesu jest dowodem na to, że firm, które osiągają sukcesy, jest bardzo dużo. - To dobrze świadczy o naszym mieście, to świadczy o tym, że myślimy o rozwoju, o przyszłości Szczecina - dodał.
Zarówno wyróżnieni jak i pozostali goście XXIII Gali Biznesu uznali, że to wydarzenie, na którym po prostu trzeba być. - Nie jest to moja pierwsza gala, to bardzo fajne towarzystwo, fajna impreza - mówił Marcin Dziewa, dyrektor zarządzający Unity Line. - Jestem tutaj pierwszy raz i od razu nasza firma dostała nagrodę - śmiał się Bartłomiej Stępień, założyciel firmy Elektryka Morska. W dobrym humorze był też Marcin Pawłowski, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. - Jestem debiutantem na tej gali i bardzo się cieszę, że mogę być tu dzisiaj ze swoimi partnerami biznesowymi, przedsiębiorcami, ale też mogę posłuchać, czego by sobie życzyli w tym nowym roku. Każdy z nich mówi o wytrwałości, o nowych pomysłach i że ten nowy rok to dla nich duża szansa - dodał.
***
XXIII Gala Biznesu została zorganizowana przez Business Club Szczecin, a współorganizatorami byli Województwo Zachodniopomorskie oraz Kostrzyńsko Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Portal wszczecinie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.
Komentarze
16