To nie jest zwykły las, ale źródło tajemnic, niewyjaśnionych historii i legend. To tutaj znajdziesz urywające się między drzewami schody, jezioro ze skarbem i historię wielkiej fabryki cementu.

Chociaż Puszcza Bukowa to wiele ciekawych dowodów na urodę przyrody w sobotę uczestnicy wycieczki www.poSzczecinie.pl w dużej mierze skupią się na tym, co w tym miejscu pozostawiła ludzka ręka. A jest co zwiedzać, bo jeszcze przed II wojną światową z tymi terenami związany był jeden z ważniejszych rodów Szczecina. I to właśnie tutaj mieli swoją piękną rezydencję, w której stał Mojżesz (ten sam, który niedawno trafił do Muzeum Narodowego w Szczecinie), to tutaj była jedna z trzech wież Szczecina i tu istniała kopalnia kredy i margla.

Tu zobaczymy stary betonowy kanał, który służył do transportu m.in. cementu drogą wodną. Potem przejdziemy do wspaniałego budynku i dość nietypowego jak na XIX wiek... groty, która miejmy nadzieję niebawem znów nabierze blasku. Rozwiążemy zagadkę łuków i pomników znajdujących się tuż obok. - mówi Monika Wiśniewska, przewodniczka miejska.

Obok historii cementu, poszukiwań pozostałości po Toepfferach nie sposób pominąć teraźniejszy wątek Puszczy Bukowej. Uczestnicy odwiedzą podziemia, których historia nie do końca została wyjaśniona, a w których dziś królują nietoperze.

Trudno oczywiście spacerować po Puszczy Bukowej i omijać walory przyrodnicze. Pośród drzew odnajdziemy niezwykłej urody jezioro, którego nazwa pochodzi od niespotykanej barwy. Monika Wiśniewska opowie historię powstania, nie zabraknie także legend o skarbach.

Puszcza Bukowa to idealny plan na wycieczkę dla wszystkich, którzy pośród zarośli poszukują śladów przeszłości. Będzie ku temu okazja także w sobotę. Tu urwane schody, tam fundamenty rezydencji, wjazdowa brama pośród drzew, fragmenty naczyń z niemieckiej restauracji. Nie zabraknie emocji i nowości.

Zejdziemy z dobrze już znanych szlaków, by zobaczyć nieznane. Poza tym czeka nas zakończenie w bunkrach i niespodzianka. - zapowiada przewodniczka poSzczecinie.pl.

Sobotni spacer będzie przed wakacjami ostatnią szansą na to, by Puszczę Bukową zwiedzić z przewodniczką www.poSzczecinie.pl

 

Termin: 20.06.2015, 10:00-13:00

Bilety: 25 zł

Więcej informacji: www.poSzczecinie.pl