Jeszcze przez 2 dni można zgłaszać chęć wzięcia udziału w kursie kynoterapii. Za 7 dni (5-6 listopada) przyszli dogoterapeuci i przewodnicy psów terapeutycznych, jak również wszyscy zainteresowani, spotkają się w Szczecinie na kursie podstaw dogoterapii.

Kurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Po To Jestem” (pierwsze w Szczecinie stowarzyszenie zajmujące się dogoterapią, powstałe z inicjatywy dwojga miłośników psów) oraz Fundację „Dogtor” (gdyńska fundacja, która jako jedna z pierwszych zaczęła profesjonalnie zajmować się animoterapią).

Po co kurs?

Kurs podstaw dogoterapii – jak przekonują organizatorzy - to doskonała okazja do zdobycia wiedzy na temat tej metody wspomagania terapii, skierowanej przede wszystkim do fachowców, zajmujących się wspieraniem rozwoju – pedagogów, psychologów, pracowników społecznych, fizjoterapeutów i profesjonalnych opiekunów osób niepełnosprawnych oraz studentów kierunków związanych z tymi dziedzinami. Kurs to również propozycja dla tych, których interesuje praca z psami i chcieliby w przyszłości pracować jako przewodnicy psów terapeutycznych.

Wszystko zgodne z międzynarodowymi standardami

Kurs to  tylko wycinek tego, czym zajmuje się Stowarzyszenie „Po To Jestem”. Realizując motto „Po To Jestem” – beztroskie niesienie radości, stowarzyszenie współpracuje m.in. z Krajowym Towarzystwem Autyzmu, szkoli psy pod kątem pracy z ludźmi, szkoli terapeutów, edukuje dzieci, specjalizując się w trzech gałęziach dogoterapii zgodnymi ze standardami ustanowionymi przez Delta Society oraz Assistance Dogs Europe (kontakt z wyszkolonym psem, rehabilitacja osób niepełnosprawnych poprzez kontakt z psem terapeutycznym, wspieranie procesu nauczania poprzez kontakt z psem).  

Czego nauczą?

Zajęcia prowadzone będą przez trenerów i praktyków terapii z udziałem psów ze szczecińskiego Stowarzyszenia „Po To Jestem” oraz Fundacji „Dogtor”. Uczestnicy poznają m.in. podstawy teoretyczne, dowiedzą się jak można wykorzystać udział psa terapeutycznego w tradycyjnych formach terapii oraz jak wybrać i szkolić psa odpowiedniego do takiej pracy.


Sobotnie zajęcia odbędą się w godzinach 9-17. Zostanie na nich omówiony system motywacyjny, kontrakt, konstruowanie zajęć, wykorzystanie dogoterapii z innymi metodami terapeutycznymi oraz blaski i cienie pomagania. Przedmiotem zajęć będzie również praca z psem na co dzień, najczęstsze problemy w pracy dogoterapeuty oraz socjalizacja.

Niedzielne zajęcia potrwają od godziny 9 do 16. Trenerzy skupią się głównie na zagadnieniach praktycznych.

Kursanci dostaną materiały szkoleniowe, zaświadczenia o odbyciu kursu i certyfikaty (pod warunkiem uzyskania pozytywnej oceny z egzaminu końcowego).   

Termin kursu: 5-6 listopada 2011


Termin zgłoszeń: 31 listopada 2011 ( ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń)

Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe na stronie: www.potojestem.pl