Stadion im. Floriana Krygiera zajął drugie miejsce w plebiscycie na Stadion Roku 2022, organizowanym przez branżowy portal stadiony.net. Najwięcej głosów zdobyła OPAP Arena – obiekt klubu AEK Ateny.

Szczeciński stadion wyprzedził więc obiekty budowane na mundial w Katarze, na czele ze złotym Lusail Stadium, na którym rozegrano finał. Należy jednak pamiętać, że w takich plebiscytach olbrzymie znaczenie ma zaangażowanie kibiców. To z pewnością głównie fani Pogoni zapewnili szczecińskiemu obiektowi 23 201 punktów.

Bardziej zdeterminowani byli jednak kibice AEK Ateny. O plebiscycie polskiego serwisu stadiony.net informowano na kilkudziesięciu greckich stronach internetowych oraz forach, w tym na popularnym portalu Sport24 i oficjalnej stronie AEK. To wszystko przełożyło się na aż 69 797 punktów.

Trzecie miejsce zajął nowy obiekt ŁKS Łódź – Stadion Miejski im. Władysława Króla (20 127 punktów). Łącznie w rywalizacji brało udział 36 stadionów z 6 kontynentów. Brano pod uwagę nowe areny, oddane do użytku w 2022 roku.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie: http://stadiony.net/aktualnosci/2023/03/stadium_of_the_year_2022_opap_arena.