Wykłady, warsztaty, konsultacje, testowanie baz wiedzy, laboratorium edukacji ekonomicznej dla najmłodszych, pokazy filmowe, wystawy to tylko przykładowe części programu imprezy „Comm-on-lab”. Będzie to święto wiedzy skierowane do przedsiębiorców, pracowników naukowych i wszystkich osób zainteresowanych nowoczesnymi metodami zarządzania i promocji firmy usługowej oraz multimedialnymi narzędziami wiedzy.

Postawiliśmy na różnorodność i interdyscyplinarność, która ma na celu odpowiedzieć na różne potrzeby przedsiębiorców i pracowników naukowych. - mówią organizatorzy.

Wykłady

Wzornictwo usług – brzmi egzotycznie, ale to po prostu projektowanie biznesów usługowych w taki sposób, by klienci wybierali właśnie naszą ofertę. Warto pojawić się na wykładzie i warsztacie przygotowanym przez dr Marcina Chłodnickiego z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, który opowie o tej dziedzinie. Jest to w Polsce wciąż temat nowy, a dr Chłodnicki to jeden z niewielu ekspertów w tej dziedzinie.

Warsztaty

Dla uczestników comm-on-lab przygotowaliśmy także bogatą ofertę warsztatów. - mówia organizatorzy. Zakres tematyczny będzie zróżnicowany – począwszy od kwestii finansów przedsiębiorstwa poprzez zarządzanie nim i promocję. Sama wybiorę się na pewno na warsztaty z coachingu, wykorzystania mediów społecznościowych w promocji i komunikacji w sieciach współpracy – zdradza jedna z organizatorek.

Debaty

Comm-on-lab to także dwie zapowiadające się ciekawie debaty – jedna organizowana przez ZPPZ Lewiatan, druga zaś jest współorganizowana przez Urząd Miasta Szczecin. Podczas obydwu będzie mowa o czynnikach sukcesu w biznesie na przykładzie firm zachodniopomorskich.

Konsultacje

Organizatorzy przygotowali również bezpłatne konsultacje z zakresu prawa, rozwiązań informatycznych, zakładania działalności gospodarczej, itp. W jednym miejscu zgromadzą się specjaliści, którzy będą do dyspozycji przybyłych.

Projekcje

Gorąco polecamy także wystawy, maraton najbardziej kreatywnych reklam, a także projekcję filmu dokumentalnego pt. „Yes-meni naprawiają świat” – to obraz dotykający palących w czasach kryzysu kwestii, jednak zrealizowany z ciekawym poczuciem humoru. - zapraszają organizatorzy.

Miejsca na warsztaty jeszcze są, choć jest ich coraz mniej – informują podczas poniedziałkowej rozmowy z wSzczecinie.pl organizatorzy. Zwłaszcza ostatnio obserwujemy wzmożone zainteresowanie wydarzeniem. - dodają.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, jednak obowiązuje rejestracja. Należy zarejestrować się na stronie comm-on-lab pod adresem www.sil.wzieu.pl, a następnie zapisać się na interesujące nas wydarzenia.

Impreza jest częścią Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki i w całości odbędzie się w Kampusie Akademickim Cukrowa-Krakowska. Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym imprezy.