W ostatnich trzech odcinkach teleturnieju „Milionerzy” w telewizji TVN byliśmy świadkami ekscytujących zmagań. Tomasz Orzechowski – znany uczestnik telewizyjnych quizów – poradził sobie z 12 trudnymi pytaniami i stał się piątym w historii zdobywcą miliona złotych. Jak się okazało, Orzechowski ma poważne plany związane ze Szczecinem.

Zwycięzca „Milionerów” kupił w Szczecinie mieszkanie z widokiem na jezioro Dąbie

Łódzki księgowy już w trakcie programu przyznał, że jego marzeniem jest podróż do Nowego Jorku. Jak się okazało, wygraną udało się przeznaczyć także na mieszkanie w Szczecinie.

Nowy „milioner” swoim zakupem pochwalił się w wywiadzie udzielonym w programie „Dzień dobry TVN”.

– Kupiłem piękne mieszanie w Szczecinie, na 10. piętrze, z pięknym widokiem na miasto. Nigdy tam wcześniej nie byłem, ale kupiłem sobie tam mieszkanie. Moja kuchnia będzie miała widok na wschód na jezioro Dąbie – mówił Orzechowski.

Nie wiadomo jeszcze, czy łodzianin na stałe zamierza się osiedlić w Szczecinie czy po prostu chce mieć tutaj nieruchomość w celach inwestycyjnych i wypoczynkowych.

– Jest blisko morza, dużo zieleni, uwielbiam lasy, moja partnerka również. Blisko zagranicy, blisko do Berlina i Szwecji –wyliczał atuty naszego miasta zwycięzca telewizyjnego show.

Pierwszy „milioner” jest ze Szczecina. Wygraną też przeznaczył na nieruchomość

Warto dodać, że pierwszy zwycięzca „Milionerów” to Krzysztof Wójcik ze Szczecina. Historyczny odcinek został wyemitowany w wiosennej ramówce telewizji TVN w 2010 roku. Wójcik był wówczas 27-letnim studentem na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Szczeciński „milioner” w wywiadach mówił, że wygrana pozwoliła mu sfinansować zakup mieszkania i wymarzonej podróży poślubnej oraz zapewniła mu możliwość komfortowego poszukiwania stałej pracy.