Gdzie i kiedy?
Galaxy Centrum
al. Wyzwolenia 18, Szczecin
niedziela, 28 stycznia 2024, 10:00
Za ile?
darmowe
Po kilkuletniej przerwie Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraca do Galaxy! W ostatnią niedzielę miesiąca, 28. stycznia na poziomie 0 w obu częściach Centrum będzie się działo!

W atrium naprzeciw fontanny stanie scena, na której od 12.00 do 20.00 będą odbywały się koncerty szczecińskich zespołów (np.Beth and the Cherries, Krąg) i solistów (np. Sylwia Różycka), pokazy tańca (np. Shock Dance, Heartbreak), wizyty i licytacje razem z zaproszonymi gośćmi (m.in. Prezydent Miasta Szczecin, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Naczelnik Wydziału Prewencji KMP, dziekani Wydziałów Ekonomii oraz Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, szczecińscy sportowcy).

Będą bezpłatne badania ciśnienia tętniczego, nauka pierwszej pomocy na Fantomach, nauka samobadania piersi na fantomach w pod czujnym okiem studentów medycyny PUM, zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA. Policja zachodniopomorska także przygotowała wiele atrakcji – pokazy grupy antyterrorystycznej, pozy udzielania pierwszej pomocy, robota policyjnego i wiele innych. Będzie także wystawa motocykli Harley-Davidson oraz plakatów ze wszystkich finałów WOŚP z 32 lat orkiestrowego grania.

W nowym atrium od 10.00 do 18.00 będą trwały zmagania na ergometrach wioślarskich – jak co roku mieszkańcy Szczecina oraz zachodniopomorscy sportowcy, aktorzy, pisarze, politycy i inne znane osobistości będą rywalizowali z 8 innymi miastami w liczbie osób, które „przepłyną” dystans 500 m każdy w ciągu 8 godzin. I przy okazji będą zbierali fundusze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A wszystko to pod czujnym okiem naszego olimpijczyka Marka Kolbowicza.

Rejestracja: https://b4sportonline.pl/wioslowanie_dla_wielkiej_orkiestry_swiatecznej_pomocy/ 

O godz. 20.00 tradycyjne Światełko do Nieba i koncert szczecińskiej skrzypaczki i wokalistki Alicji Olschowsky.

Organizatorem wydarzenia jest szczeciński Sztab 2048 pod przewodnictwem słynnej wolontariuszki Ani Drozdowskiej.

Będzie również mnóstwo ciekawych gadżetów na licytacje, wśród nich między innymi:

– rysunki Arkadiusza Gacparskiego i Henryka Sawki

– książki z autografami szczecińskich autorów – Inga Iwasiów, Marek Stelar, Przemysław Kowalewski, Leszek Herman, Monika Szymanik, Małgorzata Duda, Wojciech Ciesielski, Ewelina Kowalczyk Kurzaj, Marcin Grzelak, Wojciech Cisielski, Irena Naumowicz, Konrad Pawicki, Monika Szymanik

– biografię Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka z autografem – Pan Prezydent będzie osobiście licytował swoją książkę

– udział w ogólnopolskiej Konferencji Naukowej: NOWA ZRÓWNOWAŻONA GOSPODARKA– WYZWANIA I DYLEMATY Międzyzdroje dnia 9 maja 2024 r. - Wydział Ekonomiczny ZUT

– strusie jaja: emu i nandu oraz wycieczkę do zwierzętarni WBiHZ ZUT gdzie można zobaczyć: emu, nandu i inne ptaki użytkowe i ozdobne, a także owce – Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT

– wspólne patrole z policjantami Wydziału Prewencji KWP podczas tegorocznego Poland Rock w Czaplinku – Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

– zwiedzanie budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie z przewodnikiem – kom. Dr Markiem Łuczakiem – Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

–wycieczka patrolowa łodzią policyjną i szkolenie psa przez policyjnego trenera – Komenda Miejska Policji w Szczecinie

I wiele innych fantów. Część z nich będzie można licytować na aukcjach internetowych sztabu https://allegro.pl/uzytkownik/Miedzywierszami_  , można również dokonywać wpłat na orkiestrową skarbonkę: https://eskarbonka.wosp.org.pl/lygucyrida.

Dodatkowo z każdego paragonu zakupowego na kwotę 100 PLN, zarejestrowanego w aplikacji Galaxy App w dniu Finału WOŚP (niedziela handlowa) Centrum Galaxy przekaże na konto Fundacji 10 PLN, a klient, który dokonał zakupu i rejestracji paragonu, otrzyma okolicznościowy upominek. Oczywiście w akcji biorą udział paragony akceptowane zgodnie z regulaminem Galaxy App.