Gdzie i kiedy?
Dom Kultury Słowianin
ul. Korzeniowskiego 7
sobota, 27 lutego 2016, 20:00
Za ile?
20 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu
27 lutego w Domu Kultury Słowianin zagra zespół Tabu, który powstał w 2003 roku z inicjatywy Rafała Karwota i Marcina Suchego. Przez pierwsze lata działalności krystalizował zarówno swój skład, jak i styl muzyczny, który do dziś mu towarzyszy. Energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to kierunek, którym Tabu podąża. Na koncie zespołu są trzy studyjne płyty "Jednosłowo" - 2006, "Salut" - 2009, "Endorfina" - 2012 oraz jeden album koncertowy z Przystanku Woodstock, na którym zespół zagrał w 2014 roku. Setki zagranych koncertów i tysiące przejechanych kilometrów spowodowało, że Tabu to nie tylko zespół muzyczny grający reggae. Tabu to wielka rodzina, machina, która prze do przodu niczym dobrze rozpędzona lokomotywa.  
Jesienią tego roku wychodzi czwarta studyjna płyta zespołu. Tradycji stało się zadość – album o nazwie "Meteory" jest pełen wycieczek po muzycznych stylach, jednak łączy je reggae'owa pulsacja. Krążek to ogromna dawka szczerych emocji. To muzyczna podróż pomiędzy niebem a ziemią. Każda z piosenek jest osobną historią, prowadzi swoje własne życie, jednak razem tworzą mieszankę o wspólnym fundamencie. Jest nim siła, moc muzycznego przesłania oraz charyzma i prawda życia przekazywana w tekstach. Premiera płyty planowana jest na październik sumptem Lou& Rocked Boys /Rockers Publishing.

W związku z wydaniem nowego albumu zespół wyrusza w trase koncertową, aby promować to wydawnictwo. Oprócz premierowych piosenek na koncertach będzie można usłyszeć stare sprawdzone hity zespołu takie jak "Tyle mam", "Sarny", "Jak dobrze cię widzieć" czy "Nie chcę Umierać".foto: materiały prasowe