Gdzie i kiedy?
niedziela, 21 czerwca 2015, 16:00
Za ile?
wstęp wolny
Premiera odcinka kończącego dokumentalną serię Red Bull Tour Bus: Wspólna Scena. Ostatnia odsłona to spojrzenie na dorobek sceny hip-hopowej w Szczecinie i ogólny wpływ tego miasta na rozwój rapu w Polsce.

Red Bull Tour Bus: Wspólna Scena to projekt prezentujący korzenie polskiego hip-hopu w związku z jego symbolicznym 20-leciem. Trasa koncertowa odwiedzi w czerwcu sześć miast ważnych dla rozwoju tej muzyki: Białystok, Kielce, Lublin, Katowice, Częstochowę i Szczecin.

W Szczecinie wystąpią Bonson oraz Łona i Webber.

Uzupełnieniem inicjatywy jest seria sześciu filmów dokumentalnych poświęconych rozwojowi sceny hip-hop w tych miastach z udziałem twórców z nią związanych.

Odcinek rozpoczynają Łona i Webber – kultowy duet rapersko-producencki, który od samego początku mocno zdefiniował brzmienie szczecińskiej sceny. Wspominają początki – czasy audycji WuDoo, rapowanie do słuchawki, pierwsze inspiracje. Unikalny, indywidualny styl Łony i Webbera komentują reprezentanci składu głównego, czyli Niewidzialna Nerka Na Żywo – Grobel – odpowiedzialny za projekt, Kosi z JWP, Sokół, Steez, Mr Krime, Stasiak i Ras.

Kolejny bohater odcinka o Szczecinie to reprezentant młodego pokolenia rapu – Bonson. Przedstawia go nam człowiek-filar szczecińskiej sceny hip-hopowej – Wini, siła sprawcza wytwórni Stoprocent. Bonson wspomina swoje początki współpracy produkcyjnej z Matkiem i opowiada o emocjach, jakie wiążą się dla niego z rozwojem na scenie.

Koncert Red Bull Tour Bus: Wspólna Scena w Szczecinie będzie finałowym przystankiem trasy i odbędzie się w niedzielę, 21 czerwca.

Odcinek Red Bull Tour Bus: Wspólna Scena – Szczecin dostępny jest pod linkiem: http://win.gs/1S4T7Ye

Więcej info o trasie na stronie: www.redbull.pl/tourbus

Red Bull Tour Bus: Wspólna Scena – Szczecin
21 czerwca / niedziela
Miejsce: plac przy Azoty Arenie, ul. Szafera 3-7
Otwarcie bram: 18:00
Wstęp: bezpłatny

Line-up:
SKŁAD GŁÓWNY: SOKÓŁ (ZIP Skład / TPWC / WWO / Prosto) / KOSI (JWP / PCP / WTK / RHW) / RAS (Rasmentalism) / DJ STEEZ (PRO8L3M / RHW) / MR KRIME (U Know Me Records)

LOKALNI BOHATEROWIE: BONSON / ŁONA + WEBBER

HOST: STASIAK (2cztery7 / Alkopoligamia) 

foto: materiały od organizatorów