Gdzie i kiedy?
piątek, 12 lipca 2019, 21:00
Za ile?
40 i 30 zł ulgowy
Recital „Piaf” jest intymnym spotkaniem z legendą francuskiej piosenki. To opowieść o głębokim smutku, rozdzierających tragediach, płomiennej miłości, rozkoszach zakochania i słodyczy romansu, a także niewyobrażalnym koszmarze istnienia dla sceny i na scenie. Jest historią Artystki, której piosenki nuci cały świat, pozostawiając nas z pytaniem o wymiar szczęścia, wielkość nieszczęścia i trwałość ludzkiej duszy.

 

Był prezentowany m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Edith Piaf w Krakowie, Festiwalu Frankofonii w Tychach, Festiwalu Form Muzyczno-Teatralnych w Lublinie, Warszawskiej Teatralnej Wiośnie na Rakowcu i w wielu instytucjach kultury. Rekomendowany jest przez Międzynarodowy Festiwal Piosenki Francuskiej w Krakowie.

… "Katarzyna Dendys-Kosecka, pięknie opowiedziała o legendzie piosenki XX wieku. Za pomocą jej nieśmiertelnych utworów rozsnuła opowieść o głębokim smutku, spadających na gwiazdę tragediach, ale także o wielkich miłościach, jakie przecież były w jej życiu. Katarzyna Dendys-Kosecka, wiarygodna w przekazywaniu pełnej skali emocji i znakomicie interpretująca każdą z wykonywanych piosenek, stworzyła na scenie intymny portret wielkiej artystki, która – to się dawało wyczuć bez trudu – jest jej naprawdę bliska. A cały program okazał się być czymś więcej niż zwykłym recitalem. To par excellence spektakl teatralny, w którym słowo i muzyka miały równorzędną rangę." - Andrzej Z. Kowalczyk, Kurier Lubelski 21.06.2015

Katarzyna Dendys-Kosecka - wokal

Tomasz Pala – fortepian

Wojciech Golec – akordeon

Bartłomiej Stuchlik – kontrabas

 

Recital Piaf

12.07.2019 (piątek), godz. 21.00

Dziedziniec Menniczy

bilety 40, 30 zł ulgowy dostępne na bilety.zamek.szczecin.pl


Katarzyna Dendys - Kosecka

Dyrektor organizacyjny Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Jest absolwentką Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Wydziału Ekonomii, kierunku menedżer kultury Uniwersytetu Ekonomicznego. Aktorka, wokalistka, menedżer. Występowała gościnnie na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Muzycznego w Lublinie, Teatru Dramatycznego w Koszalinie oraz Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Jest związana z bielskim środowiskiem artystycznym, ze Stowarzyszeniem Centrum Sztuki Kontrast w Bielsku-Białej, gdzie od kilku lat prowadzi Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej. Organizowała wiele koncertów plenerowych, kameralnych. Koordynowała festiwale i zajęcia edukacyjno-kulturalne dla dzieci i młodzieży.

Tomasz Pala

Pianista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracował z Martyną Jakubowicz (cykl koncertów), Grzegorzem Kapołką (udział w nagraniu płyty Blue Blues II, koncerty). Od 1998r członek zespołu Shakin’Dudi. Wielokrotnie grywał na Rawa Blues Festiwal z takimi gwiazdami sceny bluesowej, jak np. Keb Mo’ (amerykański gitarzysta i wokalista bluesowy, czterokrotny laureat nagrody Grammy). Współpracuje z teatrem w Czeskim Cieszynie, gdzie aranżuje i wykonuje muzykę do spektakli. Członek zespołu Indialucia. Współzałożyciel Duetu Fortepianowego, łączącego różne rodzaje muzyki z dużą dozą humoru.

Wojciech Golec

Akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat wielu nagród m.in. I nagrody Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu 1999r. Laureat I nagrody Konkursu Muzyki Rozrywkowej „Konfrontacje” w Częstochowie w 2000 r. Współpracował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Józefem Skrzekiem, Włodzimierzem Korczem, Alicją Majewską. Koncertował w Polsce, Niemczech, Czechach, Grecji, USA, Kanadzie, Szwecji, Słowacji, Wielkiej Brytanii. Pedagog Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej, wykładowca Instytutu Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Bartłomiej Stuchlik

Kontrabasista, absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Współpracuje z Shakin’Dudi, Anną Jurksztowicz, Holeviaters.