Gdzie i kiedy?
Klub Storrady – Domek Grabarza
ul. Storrady 2. Szczecin
piątek, 19 czerwca 2015, 18:00
Za ile?
15 zł
Jest nowa płyta, jest trasa. Już w piątek, 19 czerwca, w cyklu Tego Słucham powitamy w Domku Grabarza „najbardziej rockowe psy”, czyli Magnificent Muttley. Przed nimi zagrają Call The Wolf.

Przełomowy dla warszawskich Magnificent Muttley był Jarocin 2011. W cugach wygrali wtedy konkurs młodych kapel. Od tego czasu zagrali na najważniejszych polskich festiwalach (OFF Festival, Opener itd.), nagrali dwie długogrające płyty i wyrobili sobie opinię jednej z najlepszych polskich grup z kręgów głośnego rokendrola. Właściwie na swoim koncie mają trzy wydawnictwa. Debiutancki, świetnie przyjęty "Magnificent Muttley" (2012), EPkę "Little Giant" (2013) oraz najnowszy longplay „Rear Window” z maja tego roku. Ich muzyka zanurzona jest w rockowym klimacie końca lat '60 i przede wszystkim lat '70. Znajdziemy w niej dobre melodie i długie partie, w których odpływają w improwizacje, nie szczędząc przy tym pieców i garów. To rockowe kompozycje z mocą punkowego huraganu.

Call The Wolf grają rocka z domieszką indie i zimnej fali. To mocna sekcja rytmiczna, przestrzenne gitary i odrobina elektroniki. W listopadzie 2014 roku wydali swój debiut EP zatytułowany „Skip The End. We Prefer Beginnings”.

Oba zespoły wystąpią w Szczecinie po raz pierwszy.

Koncert będzie kolejną odsłoną cyklu koncertowego Tego Słucham, organizowanego przez portal TegoSlucham.pl oraz Klub Storrady.

Magnificent Muttley + Call The Wolf
19 czerwca 2015
godz. 20:00
Domek Grabarza, ul. Storrady 2 (Szczecin)
Bilety 15 zł

foto: materiały prasowe