Gdzie i kiedy?
INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych
al. Wojska Polskiego 90
Od: środa, 28 sierpnia 2013, 11:00
Do: czwartek, 29 sierpnia 2013, 21:00
Za ile?
wstęp wolny
Kilkadziesiąt filmów krótkometrażowych wybranych spośród kilkuset nagrodzonych lub pozytywnie przyjętych przez krytykę, wyprodukowanych w ciągu ostatnich sześćdziesięciu lat. Chociaż w wyborze tym nie znalazły się odcinki popularnych seriali (zasługują one na osobne wydawnictwa), to niektórzy ich bohaterowie (jak Bolek i Lolek i Reksio) są tu obecni, gdyż pojawili się wcześniej w pojedynczych filmach.

Prezentowane dzieła nie zawierają przemocy, adresowane są nie tylko do najmłodszego widza, ale także do miłośników kina artystycznego, którzy potrafią docenić niebanalną plastykę i nowatorstwo formy.

Wśród reżyserów znaleźli się najsławniejsi twórcy polskiego filmu animowanego, m.in. Zenon Wasilewski, Witold Giersz, Daniel Szczechura, Julian Antonisz i laureat Oscara Zbigniew Rybczyński.

Na barwne zakończenie wakacji zapraszają Stowarzyszenie Twórców i Producentów Sztuki, Miasto Szczecin i Szczeciński Inkubator Kultury.

start godz. 13:00