Gdzie i kiedy?
Centrum Żeglarskie, ul. Przestrzenna 19
Od: sobota, 4 czerwca 2022, 13:00
Do: sobota, 4 czerwca 2022, 17:30
Za ile?
darmowe
Piknik ma na celu promocję ekologicznych zachowań oraz przybliżenie mieszkańcom działań w ramach Europejskiego Zielonego Ładu.

 

Europejski Zielony Ład powstał aby, sprostać wyzwaniom zmian klimatu i postępującej degradacji środowiska. Ma on pomóc przekształcić UE w nowoczesną, zasobooszczędną i konkurencyjną gospodarkę. Do 2050 r. Europa ma zostać pierwszym neutralnym kontynentem dla klimatu i osiągnąć zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych netto. Założenia Europejskiego Zielonego Ładu koncentrują się na ochronie klimatu, ale dotyczą wielu dziedzin naszego życia. W obszarze polityk wchodzących w jego skład znajdują się: różnorodność biologiczna, strategia „od pola do stołu”, zrównoważone rolnictwo, czysta energia, zrównoważony przemysł, budowa i renowacja, zrównoważona mobilność, eliminowanie zanieczyszczeń oraz działania w dziedzinie klimatu.

 

PROGRAM

13:00 – 17:30 Stoisko edukacyjne EUROPE DIRECT Szczecin, „malowanie kwiatami na płóciennych torbach”

13:00 – 17:30 Stoisko edukacyjne Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego

14:30 – 15:00 „Cała naprzód” – spektakl dla dzieci Głowa mała – namiot przy ognisku

15:00 – 17:30 Domki dla owadów – warsztaty, namiot przy ognisku

14:30 – 17:30 Malowanie buziek, ogromne bańki mydlane, strefa plastyczna

13:00 – 17:30 Maskotka UE Syriusz

 

Czym zajmuje się EUROPE DIRECT Szczecin?

EUROPE DIRECT Szczecin oferuje mieszkańcom Szczecina oraz regionu Pomorza Zachodniego bezpłatne usługi w ramach europejskiej sieci Europe Direct działającej przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce. Możesz się z nami skontaktować, jeżeli masz pytania dotyczące polityki, programów i priorytetów UE lub jeśli chcesz się zaangażować w wydarzenia dotyczące przyszłości UE. Nasza oferta skierowana jest również do szkół: robimy dla nich prezentacje, prowadzimy dyskusje dotyczące UE i dostarczamy publikacje Unii Europejskiej. Oferujemy nasze usług nieodpłatnie. Nie oferujemy doradztwa prawnego, nie zajmujemy się też interpretowaniem przepisów UE.