„Dobry piesek” to autorski spektakl reżyserowany przez opiekunów czarnej pudelli Ksenii. W procesie tworzenia przedstawienia udział biorą psy, które towarzyszą zespołowi Teatru Współczesnego w Szczecinie oraz realizatorom i realizatorkom projektu.

Zapraszamy do Klubu Miłośników Psów. To zbiorowość odrobinę sekciarska, rozczarowana własnym gatunkiem, która stara się odrzucić ludzkie zachowania. Jej członkowie i członkinie chcą zrozumieć psi język i spojrzeć na rzeczywistość psimi oczami (a raczej nozdrzami). Uczą się na nowo człowieczeństwa od psów, przedkładają obscenę nad dobre wychowanie, afirmują ciało i jego wydzieliny. Zgłębiają też tajemniczą trwającą kilkadziesiąt tysięcy lat relację między psami a ludźmi i zastanawiają się, czy można oprzeć ją na symbiozie i współpracy, a nie na wyzysku i cierpieniu. Razem z nimi przyglądamy się kolejnym portretom opiekunów i opiekunek oraz ich psich towarzyszy – i pytamy, czy w psiaństwie nie żyłoby się nam lepiej.

 

scenariusz i reżyseria: Agnieszka Jakimiak i Mateusz Atman

choreografia: Wojciech Grudziński

wideo: Adam Zduńczyk

kostiumy: Nina Sakowska

muzyka: Łukasz „Twix” Jędrzejczak

inspicjentka: Jolanta Szadkowska

Obsada: Maria Dąbrowska, Anna Januszewska, Joanna Matuszak, Ewa Sobczak, Konrad Beta, Michał Lewandowski, Wojciech Sandach, Przemysław Walich, Julia Gadzina (gościnnie) oraz Pipi, Tango i Zuzia