Gdzie i kiedy?
Free Blues Club
ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin
piątek, 19 czerwca 2015, 19:00
Za ile?
10 zł
W piątek, 19 czerwca, we Free Blues Clubie odbędzie się koncert trzech kapel. Wystąpią Anvill, Magic Loud i The Black Howl.

Zespół Anvill powstał jesienią 2009 roku. Inspiracją były ciężkie gitarowe brzmienia i melodia, high gain na piecach i lekkość orkiestry. Wiosną 2010 pojawiły się skrzypce, a żeński wokal dopełnił całości. Skład ulegał pewnym modyfikacjom na przestrzeni lat, ale idea pozostała. Obecnie skład liczy sześć osób, twórczość można opisać jako symfonic metal, a zespołem przewodnim pozostaje Nightwish. Anvill rozpoczął także inicjatywę artystyczną pod nazwą Shades of Metal in Szczecin, która z czasem nabrała formy festiwalowej, a głównym celem jest połączenie soczystej w brzmieniu muzyki metalowej z teatralnym show.

Magic Loud
Sami o sobie mówią: "Stawiamy na brzmienie i melodię. Nie lubimy szufladkowania. Na pewno gramy gitarowo i na pewno szukamy nowych dźwięków i klimatów. Staramy się, aby nasze utwory były ciekawe zarówno w warstwie muzycznej, jak i słownej. Całkiem możliwe, że niebawem pojawią się utwory z wykorzystaniem gitary klasycznej oraz niestandardowych instrumentów perkusyjnych." W repertuarze znajdują się zarówno utwory mocniejsze, typowo rockowe, energetyczne, ocierające się o hard rock, jak i rockowe ballady, z elementami grania akustycznego, często przechodzące w niestandardowe suity. Ciekawostką są motywy funkowe, które pojawiają się w niektórych utworach. Połączenie klasycznego rocka z elementami hard rocka lat 70. w nowoczesnej, progresywnej oprawie, z melodyjnymi refrenami, przemyślanymi kompozycjami, ale jednocześnie z rozbudowanymi sekcjami instrumentalnymi. Teksty po angielsku. Surowe wersy przeplatające się z elementami ocierającymi się o mistykę.

Wystąpi także energetyczny rock 'n' rollowy duet The Black Howl, w składzie: Maciek Łysiak - perkusja i Jakub Mazurkiewicz - gitara / wokal.