Część basenów na Arkonce musiała zostać w czwartek (4 sierpnia) zamknięta, po tym jak doszło do zanieczyszczenia wody. Poszkodowani przez to zdarzenie plażowicze mogą ubiegać się o rekompensatę – bezpłatne wejście na kąpielisko w dowolnym terminie w tym sezonie.

– Ci, którzy kupili bilet za gotówkę lub przy pomocy karty płatniczej mogą się zgłosić z paragonem do pierwszej kasy (tuż obok ochrony). Tam przybita zostanie pieczątka, która uprawni do wejścia na obiekt w innym, dowolnym terminie w tym sezonie. Warunek jest jeden: należy posiadać paragon – informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska.

Osoby, które kupiły bilet przez aplikację Mobilna Karta Miejska, muszą napisać maila na adres: biuro@gopay.com.pl. Trzeba opisać sytuację, podając numer ID biletu oraz imię i nazwisko nabywcy.

Woda została zanieczyszczona przez małe dzieci, których rodzice nie dopilnowali, by kąpały się w specjalnych pieluchomajtkach. Po zdarzeniu wyłączono część basenów, rozpoczynających w nich czyszczenie i chlorowanie wody, w celu pozbycia się ewentualnych bakterii. Nie powinno potrwać to długo.

– Laboratorium pobrało już próbki i jutro powinna być od sanepidu informacja, czy można już w pełni udostępnić obiekt – mówi Andrzej Kus.