Jeśli myślisz, że w naszym mieście nie ma ciekawych kapel niezależnych, a wszystko grane jest „na jedno kopyto”, niedługo będziesz miał okazję się zdziwić. Made in Szczecin skupiło najoryginalniejszych niezależnych szczecińskich artystów muzycznych, których piosenki znajdą się na składance Born in Szczecin vol. 2.

 

 

Jak to było jeszcze niedawno

W 2011 roku w Muzeum Techniki i Komunikacji odbywał się cykliczny przegląd zespołów Made in Szczecin Born to Be Wild. Zespoły biorące udział w tym przedsięwzięciu uczestniczyły w głosowaniu na naszym portalu. Tak wyłonionych zostało 7 kapel, do których dołączyła reszta, którą zaprosili organizatorzy.

 

Drugi wolumin

Płyta z numerem 2 ukaże się w znacznie większym nakładzie niż jej poprzedniczka, co ułatwi dotarcie do szerszego grona odbiorców. Ważne było tu wsparcie Miasta Szczecin. W stosunku do dawnego krążka zmieniło się wiele od kapel, przez brzmienie, po szatę graficzną. Warto było czekać: na płycie znajdziemy zarówno zespoły świeże i dopiero wychodzące na światło dzienne, jak i te bardziej już znane i uznane, także na scenie ogólnopolskiej czy międzynarodowej. Z tych drugich można chociażby wymienić Big Fat Mamę, Indios Bravos albo weteranów polskiej sceny metalowej: Quo Vadis. Połączenie nowej jakości z doświadczeniem niewątpliwie wzbogaca szczecińską składankę.

Co wniesie Born in Szczecin vol. 2? Z uwagi na to, że w Szczecinie (tak, tak, wszyscy powtarzamy to sobie jak zaklęcie...) niewiele jest miejsc, gdzie można promować swoją muzykę na żywo, przyciągać ludzi, Made in Szczecin uznało, że potrzebna jest inicjatywa, która łączyłaby środowisko niezależnych muzyków.

- Z większością zespołów znamy się mniej lub bardziej, a takie inicjatywy z pewnością cementują to środowisko, mobilizują do współpracy i pokazują, że w naszym mieście jest sporo ciekawej i oryginalnej muzyki – mówi Jurand Żelazny z Bona Fides, kapeli, która wygrała w głosowaniu o wejście na płytę na wszczecinie.pl. Jego kolega z zespołu, Graczu, dodaje:  

-Moim zdaniem jest to forma docenienia naszej <> i dowód na to, że nasza muzyka może się podobać. To dobry impuls do dalszego tworzenia.

Premiera odbędzie się 30 czerwca w klubie Patio o godz. 20. Uroczyście (bardzo) odsłuchany zostanie krążek, później zajmiemy się puszczaniem go w świat w różnej formie. Osoby obecne na premierze, otrzymają jako pierwsze fizyczny nośnik Born In Szczecin vol. 2

Po premierze do zdobycia będzie też w konkursach na portalu wSzczecinie.pl i u innych patronów wydawnictwa.

Niech szczecińska muzyka żyje i zagości w odtwarzaczach!