W środę, 19 czerwca (o godzinie 8.00), rozpocznie się przebudowa głównej bramy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie od strony ul. św. Józefa. Oznacza to, że kierowcy i piesi będą musieli przyzwyczaić się na pewien czas do innej organizacji ruchu.

Nowy wjazd na teren szpitala zostanie wyznaczony 30 metrów w lewo od dotychczasowej bramy, od ul. św. Józefa, na wysokości budynku A (ginekologia). Wyjeżdżać będzie się natomiast z drugiej strony głównej bramy, na ul. Grudziądzką.

– Innych możliwości wjazdu i wyjazdu ze szpitala nie będzie. Prosimy o ostrożność i zwracanie uwagi na znaki drogowe – mówi Bogna Bartkiewicz, rzeczniczka prasowa USK-2.

Piesi będą wchodzić i wychodzić na teren szpitala furtką od ul. Grudziądzkiej. Po prawej stronie od dotychczasowego wejścia przy szlabanie od ul. św. Józefa.

– W związku ze zmianą organizacji ruchu obowiązuje bezwzględny zakaz parkowania samochodów w nowym ciągu komunikacyjnym, na zakrętach, wzdłuż budynku A, wzdłuż budynku XV przy Zakładzie Anatomii Prawidłowej i na chodnikach. Jest to konieczne, by zapewnić bezpieczne poruszanie się transportu wewnętrznego i służb ratowniczych na terenie USK-2 – informuje Bogna Bartkiewicz.

Zmiany w organizacji ruchu potrwają „do odwołania”.

Po zakończeniu przebudowy głównej bramy, przy wjeździe powstaną dwa niezależne pasy ruchu oddzielone wysepką. Nie trzeba już będzie jeździć na tzw. „mijankę”. Przełoży się to na większe bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.