Listę atutów tego auta otwiera całkowicie przeprojektowane wnętrze, z nowymi ekranami i elementami wzornictwa niespotykanymi do tej pory wśród samochodów z silnikami spalinowymi w gamie Renault. Poza tym jest to wzorowy SUV, łączący wszystkie najlepsze cechy z tego segmentu: duży prześwit, świetną pozycję za kierownicą i przestronne wnętrze. Już bazowa wersja budzi emocje, a wyższe skutecznie wznoszą poziom komfortu w pobliże tego, co prezentują auta z segmentu premium.

— Austral, jako następca modelu Kadjar, świetnie wpisał się w preferencje klientów i od premiery cieszy się dużym zainteresowaniem. Obserwuję ten trend również wśród stałych nabywców Renault. Na to niewątpliwie duży wpływ ma fakt, że Austral daje potężny, stylistyczny powiew świeżości marce — komentuje Waldemar Kubiak, specjalista z działu sprzedaży w Polmotor Renault Szczecin. — Wiele osób mających styczność z tym autem podkreśla, że jest ono przestronne i komfortowe, co da się odczuć nie tylko na fotelu kierowcy i pasażera, ale również w drugim rzędzie siedzeń. Moim zdaniem na wyróżnienie zasługuje też intuicyjność rozwiązań dostępnych dla kierującego pojazdem. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na system, który działa płynnie, bezbłędnie i daje łatwy dostęp do ustawień auta i nawigacji oraz łączy się z dedykowaną aplikacją na smartfona — mówi.

„Już w bazowej wersji Evolution, Austral jest bardzo ciekawie skonfigurowany”

Czujniki parkowania z każdej strony pojazdu, system hill assist, kamera cofania, awaryjne utrzymywanie pasa ruchu, kontrola bezpiecznej odległości, jak również światła full LED Pure Vision, czujniki światła i deszczu oraz dwa ogromne ekrany — wszystko wchodzi w skład standardowego wyposażenia dla Renault Austral. Jest to zatem propozycja dla osób, które chcą mieć samochód optymalnie skonfigurowany do wygodnej jazdy w mieście i na trasę.

— Jeśli chodzi o wersje silnikowe, to mamy do wyboru trzy warianty. Są to dwie miękkie hybrydy, jedna o mocy 140 KM i połączona z manualną skrzynią biegów, a druga to 160 KM z automatem. Szczególnie ta druga opcja jest godna polecenia, bo auto ze skrzynią automatyczną prowadzi się bardzo komfortowo, zarówno w warunkach miejskich, jak i pozamiejskich. W sprzedaży mamy też prawdziwą wisienkę na torcie, czyli pełną, 200-konną hybrydę i jest to auto bardzo dynamiczne, a jednocześnie niezwykle oszczędne — dodaje.

Znakomita polska siatkarka jest ambasadorką marki Renault

— Austral zaskoczył mnie przede wszystkim designem, nowoczesnym kształtem i dbałością o detale. Sama jeżdżę modelem z najwyższym pakietem wyposażenia Iconic i moim zdaniem zarówno technologicznie jak i jakościowo ten samochód nie odbiega od tego, czego oczekujemy od aut klasy premium — mówi Iga Wasilewska, siatkarka i ambasadorka marki Renault.

Tuż po tej wypowiedzi słyszymy odgłos zamykających się drzwi, a nasza rozmówczyni wyrusza w jedną z wielu tego dnia podróży po mieście. Co ciekawe, połączenie telefoniczne nie zostało zerwane, przerwane i nie straciło na jakości.

— To kolejny plus tego auta, bo jeżeli chodzi o sparowanie z telefonem, jest to naprawdę sekunda! — dodaje z uśmiechem. — Ogólnie pod względem multimediów samochód sprawia pozytywne wrażenie, wszystkie kolory, dźwięki i wizualne elementy systemu bardzo mi się podobają.

Korzystając z okazji, pytamy też o wrażenia z jazdy.

— Ten samochód jest bardzo zwinny, jeździ się nim swobodnie i instynktownie. Jak wsiadałam do niego pierwszy raz, to zupełnie nie miałam poczucia, że to nowe auto, do którego teraz przez kilka tygodni będę musiała się przyzwyczajać.

W dodatku Austral jest wysoki, dlatego nawet przy moim wzroście oraz obciążeniach terningowych wsiadanie i wysiadanie jest wygodne. Udało mi się nim już pojechać do lasu na spacer z psem i również po zjechaniu z asfaltu auto dało sobie radę – opowiada.

„Walizki, sprzęt sportowy, rzeczy na wyjazdy, a nawet materace — często jeżdżę pomiędzy Szczecinem a Warszawą i Renault Austral wszystko to jest w stanie bez problemu pomieścić”

Każdy, kto ma ochotę przekonać się, jak doskonale prezentuje się wnętrze i bryła nowego modelu Renault, może odwiedzić salon w Szczecinie i przy okazji umówić się na jazdę próbną. To świetna okazja, aby samemu ocenić, jak wygląda „nowy rozdział” w historii Renault!

Zapraszamy stałych i nowych klientów do salonu:

Renault Polmotor Szczecin

Andrzeja Struga 71, 70-784 Szczecin

pon. – pt. 08:00-18:00

sob. 08:00-14:00

https://polmotor.renault.pl/samochody-nowe/samochody-osobowe/austral/austral/