Około 150 gatunków roślin, w tym okazy kolekcjonerskie, porady ekspertów i okazyjne ceny – już 16 i 17 września na szczecinian czekać będzie Kwiatowa Gala, która zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników roślin doniczkowych.

Takich roślin nie dostaniemy w sklepach

Fani roślin doniczkowych 16 i 17 września koniecznie powinni odwiedzić Netto Arenę, gdzie odbędzie się wielka Kwiatowa Gala. Jej organizatorzy przywiozą do Szczecina tysiące roślin. Jak zapewniają, każdy znajdzie coś dla siebie – od popularnych gatunków po bardziej egzotyczne i kolekcjonerskie egzemplarze.

– Kochamy kwiaty i chcemy, by inni też mogli się nimi cieszyć – mówią organizatorzy. – Na Kwiatowej Gali będziemy mieć szeroki wybór, o wiele większy niż w sklepach. Będzie około 150 rodzajów roślin, wypielęgnowanych, najwyższej jakości.

Małe rośliny już od 4 złotych, duże w rewelacyjnie niskich cenach

Przy roślinach umieszczone zostaną etykiety cenowe z informacjami o sposobie pielęgnacji wybranego gatunku. Pomoże to w wyborze odmian, które nadają się do konkretnych pomieszczeń np. salonów, sypialni czy biur.

– Do dyspozycji gości będą też eksperci, którzy doradzą przy wyborze roślin i podpowiedzą, jak o nie dbać – zaznaczają organizatorzy.

Rośliny będą oznaczone kategoriami. W ofercie pojawią się m.in. rośliny ciemnolubne i bezpieczne dla zwierząt, dla osób zapracowanych czy początkujących. Znajdzie się też coś na parapet, balkon czy nawet do ogródka. Będzie można wybierać spośród sukulentów, aloesów, sansewierii, wilczomleczy, krotonów, filodendronów, dracen, fitonii, zamiokulkasów czy skrzydłokwiatów.

– Dużą popularnością cieszą się monstery, klienci potrafią na długo przed otwarciem kiermaszu ustawiać się w kolejce, by je zdobyć – mówią organizatorzy.

Nie tylko olbrzymi wybór, ale i niskie ceny sprawiają, że z takiego wydarzenia nie wychodzi się z pustymi rękami.

– Mamy okazy już od 4 złotych. Nawet jak ktoś przychodzi z intencją, by tylko pooglądać, to kończy z rośliną. I to nie jedną. Zazwyczaj klienci wychodzą z całymi wózkami – przyznają organizatorzy.

Kwiatowa Gala odbędzie się w Netto Arenie. Organizatorzy zapraszają w sobotę, 16 września, w godz. 8:00-20:00 a w niedzielę, 17 września, w godz. 10:00-18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, za zakupy można płacić gotówką, kartą i blikiem.

Wydarzenie jest współorganizowane z Zachodniopomorskim Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia stoiska Hospicjum, w którym będzie można wesprzeć organizację i ich zbiórkę, a na stoisku pojawią się piękne rośliny, ciasta oraz pyszna kawa.

https://www.facebook.com/events/6440847319285380