To wyjątkowa okazja, by wkroczyć w kolorowy świat znany do tej pory tylko z bajek. Ogród Dendrologiczny w Przelewicach na jeden wieczór zmieni się w efektownie oświetloną arenę baśniowych spektakli dla najmłodszych. Urodzinowa Noc Bajek rozpocznie się w sobotę 9 września o godzinie 21:00.

Noce Bajek w Przelewicach już na stałe wpisały się w kalendarz najchętniej odwiedzanych wydarzeń w regionie. Odbyło się już pięć edycji i każda z nich była inna. Podobnie będzie z najbliższą, która jest wyjątkowa, bo zbiega się ze świętowaniem 90-lecia istnienia ogrodu.

– Bardzo dbamy, żeby nasze wydarzenie nie stało się sztampowe. Zawsze jest to zupełnie inna bajkowa podróż z nowymi spektaklami i atrakcjami. Dlatego odwiedzający wracają do nas na kolejne edycje. W tym roku zobaczą, że iluminacji jest jeszcze więcej niż zwykle. Myślę, że Przelewice będą tej nocy świetnie widziane z kosmosu – żartuje Marcin Cichocki, pomysłodawca i współorganizator Nocy Bajek.

Pracownia pana Kleksa i bajkowy wymiar muzyki klasycznej

Atrakcją samą w sobie będzie spacer podświetlonymi alejami wśród 1300 różnych gatunków drzew. Jak zawsze kolorowe ścieżki prowadzić będą do trzech scen z bardzo różnorodnym programem wydarzeń.

Za ogrodowym Pałacem, przy „ul. Czekoladowej”, aktorzy Teatru Pana O zabiorą dzieci (i ich rodziców) do rozśpiewanej i pełnej magii pracowni pana Kleksa. Będzie to spektakl z wykorzystaniem światła UV. Zostanie wystawiony dwukrotnie, by nikt nie przegapił wizyty „W pracowni Ambrożego Kleksa”.

Nad Stawem Centralnym rozstawi się Baltic Neopolis Orchestra, która trzykrotnie zagra „Bajkową Symfonię – koncert jak z bajki”. Pokazując, że przy muzyce klasycznej świetnie mogą bawić się również najmłodsi, tylko trzeba im ją zaprezentować w odpowiedniej formie.

– Jestem przekonany, że nawet stali słuchacze nigdy nie widzieli Baltic Neopolis Orchestra w takim wydaniu. Muzycy wystąpią przebrani za postaci z bajek. Będzie okazja do interakcji z najmłodszymi i animowania zabaw – zdradza Marcin Cichocki.

Ogniste widowisko i superbohaterowie

Na polanie za Ogrodem Skalnym przygotowana zostanie scena, na której królować będzie światło i ogień. To za sprawą Grupy Artystycznej Prometeusz, która trzykrotnie zaprezentuje tam swój show.

W Przelewicach nie może też zabraknąć superbohaterów. W pobliżu Mauzoleum członkowie szczecińskiej Ligi Superbohaterów będą prowadzić treningi dla najmłodszych.

– Ich największą siłą jest performance, więc nie wiemy, czego dokładnie się spodziewać. Świetnie wyczuwają oczekiwania widzów i na bieżąco tworzą swój spektakl – podkreśla Marcin Cichocki.

Na koniec wieczoru zaplanowano świętowanie 90. urodzin ogrodu. W wyjątkowych okolicznościach, bo przy olbrzymim ognisku, które zapłonie na łące za Pałacem.

Dogodny dojazd ze Szczecina

Początek Urodzinowej Nocy Bajek 9 września o godz. 21:00. Ceny biletów rozpoczynają się od 35 zł. Można wybrać opcję z dojazdem i powrotem busem ze Szczecina, przejazdy realizować będzie Follow me.

Wejściówki dostępne są tutaj:

https://www.biletomat.pl/.../urodzinowa-noc-bajek.../
https://www.bilety24.pl/.../1257-urodzinowa-noc-bajek...