To już kolejny w naszym mieście dyskont największej sieci handlowej w Polsce. Ekspansja portugalskiej Biedronki w Szczecinie trwa w najlepsze. Niedawno otwarto sklep na dworcu Szczecin Główny, a teraz dyskont zastąpi Stokrotkę przy ul. Bandurskiego.

Stokrotka przy ulicy Bandurskiego zamknięta została w styczniu. Wcześniej, w latach 2000-2007 działała tam sieć Berti. Teraz w miejscu marketu powstanie Biedronka. Remont sklepu już się rozpoczął. Część fasady została odmalowana, prace przenoszą się również do środka budynku. Obiekt, liczący już 25 lat, wymaga odświeżenia. Stokrotka działająca w tym miejscu była niefunkcjonalna, a wielu klientów zwracało uwagę na „wejście od podwórka”, a nie z głównej ulicy.

Ofensywa sieci Biedronka trwa w najlepsze. To będzie… czwarty sklep pod tym szyldem w tej okolicy. Między Biedronką przy ulicy Krasińskiego a tą w Starej Cegielni są nieco ponad dwa kilometry odległości. Między obiektem w Starej Cegielni a zaadoptowanym właśnie na potrzeby sieci sklepem po Stokrotce również są nieco ponad 2 kilometry. A obiekt z Bandurskiego od następnej Biedronki – tej z ulicy Rostockiej – dzieli zaledwie 800 metrów. To znaczy, że pokonując około 6 kilometrów, możemy odwiedzić cztery sklepy.

Nie wiadomo, jeszcze kiedy otwarty zostanie sklep przy ul. Bandurskiego. Może to nastąpić jeszcze przed wrześniowym rozpoczęciem roku szkolnego.