Gdzie i kiedy?
Kino Kosmos
Od: sobota, 19 października 2019, 11:00
Do: sobota, 19 października 2019, 13:00
Za ile?
darmowe
Westival Architektury i Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI zapraszają na westivalowe warsztaty dla dzieci podczas 13. Westivalu Architektury 2019.

 

Przez dwa weekendy będziemy spotykać się w holu Kina Kosmos, by wspólnie oswajać ten zabytkowy budynek, jak i miasta przyszłości. Pierwszy weekend warsztatów to nie tylko okazja do świętowania urodzin Kosmosu, ale też drugiej już edycji Święto Śródmieścia 2019!

Na warsztaty zapraszamy dzieciaki w wieku 6-14 lat. Rodzice mogą w tym czasie rozsiąść się w księgarni 13. Westivalu Architektury lub skorzystać z westivalowych spacerów Przemka Głowy. Wstęp wolny, bez zapisów!

Tematy warsztatów:

19.10.2019 (sobota), godz. 11:00-13:00

Papierowa mozaika

Szczecin jest pełny kolorowych mozaik, a jedna z najsłynniejszych mieści się na elewacji dawnego kina Kosmos. Podczas warsztatów porozmawiamy o tym czym jest mozaika, kto ją wymyślił i jak powstaje. Wprowadzimy uczestników w tajniki jej układania, pokażemy szczecińskie mozaiki - te znane i te ukryte, a przede wszystkim umożliwimy stworzenie nowych mozaik we współpracy z rówieśnikami.

Prowadzenie: Ada Krawczak i Grześ Piaseczny

20.10.2019 (niedziela), godz. 11:00-13:00

Miasto zaplanowane

Czym się różnią miasta między sobą, dlaczego niektóre z nich są zielone a inne pełne parkingów? Podczas warsztatów sprawdzimy, jak najmłodsi mieszkańcy wyobrażają sobie miasta, słysząc jedynie hasła „miasto ogród” czy „miasto przemysłowe”. Uczestnicy będą mieli okazje stworzyć swoją planetę-miasto i wspólnie porozmawiać o swoich pomysłach na miasto przyszłości.

Prowadzenie: Ada Krawczak i Julia Krawczak

26-27.10.2019

Szczegóły wkrótce!

 

Kilka słów o prowadzących:

Ada Krawczak

Absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku projektowanie graficzne, na co dzień działa we własnym studio Lines&Dots projektując na potrzeby szczecińskich instytucji kultury min: Filharmonii, Inkubatora Kultury czy Akademii Sztuki. Specjalizuje się w projektowaniu identyfikacji wizualnych i wydawnictw. W 2015 roku współpracowała z INKU Szczecińskim Inkubatorem Kultury tworząc warsztaty artystyczno-edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Była kuratorką zbiorowej wystawy młodych projektantek i artystek pn. Dziewczyny. Od 2016 współtworzy projekt Dobre Praktyki, który ma za zadanie zwrócić uwagę mieszkańców i przedsiębiorców Szczecina na reklamową przestrzeń miasta i pomóc ją uporządkować. Od 2017 działa w stowarzyszeniu OSWAJANIE SZTUKI jako grafik i animator. W wolnym czasie kolekcjonuje litery. Pomysłodawczyni i realizatorka projektu reklama NIEwdzięczna.

Julia Krawczak

Ukończyła studia na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej na kierunku Architektura i urbanistyka, w międzyczasie studiowała również na BME w Budapeszcie. W trakcie studiów laureatka konkursów urbanistycznych. Od 5 lat pracuje jako architekt, ma doświadczenie w projektach urbanistycznych, mieszkaniowych i logistycznych. Od dwóch lat współpracuje ze Stowarzyszeniem OSWAJANIE SZTUKI, prowadząc warsztaty projektowe poruszające tematykę architektury, estetyki oraz przestrzeni miasta.

Grześ Piaseczny

Absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie, Uniwersytetu Szczecińskiego i międzynarodowego programu BBVET Edtech. Pracuje w dziedzinie sztuk wizualnych takich jak malarstwo, kolaż, cyfrowa ilustracja, projektowanie graficzne oraz street art. Interesuje się zjawiskiem kultury wizualnej i ogólnie pojętą estetyką. W wolnym czasie lubi prowadzić szkicownik, przeprowadzać warsztaty artystyczne z dziećmi, eksplorować miasto na starej szosówce i wciąż i wciąż naprawiać swój prawie zabytkowy samochód.