Hotel sieci Focus Hotels powstanie w dwóch odnowionych kamienicach na rogu al. 3 Maja i pl. Zawiszy Czarnego. To zaskoczenie, bo według wcześniejszych informacji miały powstać tam biura.

XIX-wieczne kamienice są właśnie w trakcie odnawiania. Narożna kamienica zyska przeszkloną nadbudówkę, dzięki czemu zrówna się wysokością z sąsiednią kamienicą przy pl. Zawiszy Czarnego 5, z którą zostanie połączona.

Otwarcie na koniec 2020 roku

Wewnątrz zaplanowano 90 pokojów hotelowych oraz zaplecze konferencyjne, na które składać będą się cztery sale o łącznej powierzchni 250 mkw. Będzie też restauracja, bar, sauna oraz siłownia. Całość ma być gotowa pod koniec 2020 r.

- Zawarcie umowy z kolejnym inwestorem niezmiernie nas cieszy. Jest dla nas potwierdzeniem, że wypracowany przez sieć model współpracy budzi zaufanie na rynku. Jak zawsze dołożymy wszelkich starań by nowy hotel w Szczecinie spełnił oczekiwania wszystkich odwiedzających nas gości - mówi Łukasz Płoszyński, wiceprezes zarządu sieci Focus Hotels, która należy do grupy kapitałowej IMMOBILE S.A.

Czterogwiazdkowy hotel będzie 12. obiektem sieci Focus, a zarazem drugim, który powstaje w Szczecinie. Poza standardowymi udogodnieniami, oferował będzie m.in. darmowy dostęp do kącika biznesowego z drukarką, gratisową kawę i kanapkę na wynos dla gości czy bezpłatne noclegi dla dzieci i młodzieży zakwaterowanych w jednym pokoju z rodzicami.

W Kamienicy Dohrna miały być biura

Charakterystyczna narożna kamienica przy ul. 3 Maja powstała w XIX wieku. Należała w przeszłości do rodziny Dohrnów, której przedstawicielowi zawdzięczmy kolekcję sztuki antycznej, m.in. z reprodukcjami słynnych rzeźb, wciąż eksponowaną (choć nie w całości) w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego.

Ze względu na tę przeszłość, pod nazwą „Kamienica Dohrna”, miała powstać w tym miejscu, jak wcześniej zapowiadano, przestrzeń biurowa klasy A. Co się więc zmieniło, że zamiast biur będziemy mieli hotel?

- Prowadziliśmy rozmowy z różnymi inwestorami. Tak piękny budynek w centrum miasta świetnie nadaje się zarówno na biura, jak i na hotel. Od początku też prowadziliśmy przebudowę w ten sposób, żeby kamienica mogła spełniać obie te funkcję. Ostatecznie podpisaliśmy umowę z siecią hotelową – wyjaśnia Anna Choynowska, przedstawicielka spółki celowej, która przebudowuje kamienice.

Projekt przebudowy kamienic przygotowało biuro IDS Architekci ze Szczecina.