Czy szczecińskie lokale muszą ze sobą konkurować? Nie. Dobrym przykładem na to jest współpraca Brama Jazz Cafe i Boom Bar, które wspierają wydarzenia towarzyszące festiwalowi Boogie Brain.

Piątek

Klubowy weekend warto zacząć w Brama Jazz Cafe. Tam w piątek o 20:00 start wystawy szczecińskiego grafika i ilustratora, odpowiedzialnego za oprawę graficzną festiwalu Boogie BrainDominika Bułki. Plakaty, wzory koszulek, vlepki... wszystkie projekty pojawią się na kilka tygodni przed festiwalem w Bramie Jazz Cafe jako swoisty wstęp przed główną atrakcją.

O "bramowej" wystawie sam zainteresowany mówi tak: Chciałem, żeby było agresywniej niż w poprzednich edycjach Boogie Brain; pomysł z postaciami ma już kilka lat, kiedy miałem zrobić oprawę do festiwalu Gramy, ale wtedy wyszło inaczej. Teraz dostałem wolną rękę. Każda impreza towarzysząca festiwalowi, a w końcu główna miały mieć swoje postaci, które łączyłyby przede wszystkim styl ilustracji, a niekoniecznie sens. Co do inspiracji to... jest Szczecin, jest Gryf, jest Grzesiek, jest Jack Russell (główny motyw 4. edycji festiwalu), jest Berlin, jest niedźwiedź. To wszystko.

O oprawę muzyczną wernisażu zadba C.L.V.N.

Później impreza przeniesie się do Boom Baru. Tam druga część nowego cyklu Boom Bar Live, realizowanego przez klub. Naszym celem jest prezentowanie artystów wystepujących na żywo i prezentujących autorski materiał. W przypadku Avtomata to kompozycja syntezatorów oraz vokalu.Jako Boom Bar zaczynamy mocno promować electroclash/electro, a nawet electropunk - ­ mówi Radosław Jaczmiński, maganer klubu.


Sobota

W sobotę od 16:00 kolejna atrakcja, towarzysząca festiwalowi Boogie Brain - Boom Boat, czyli house na statku. M/S Dziewanna z z rezydentami Boom Baru oraz Canalia Community przepłynie przez malowniczą scenerię Jeziora Dąbskiego, rzeki Świętej, Regalicy oraz Odry. Statek odwiedzi również industrialne tereny Stoczni Szczecińskiej, Portu, Basenu Górniczego oraz oczywiście wrak Betonowca.

Oczywiście i my pojawimy się na tej imprezie i zdamy Wam relację.

Po rejsie zapraszamy na after party do klubu Boom Bar, gdzie swoje sety zaprezentuja między innymi Heads&Tails oraz połówka duetu Viadrina -Hose Harbores