Grupa BONO, organizator Pekao Szczecin Open, poinformował, że tegoroczny turniej tenisowy na kortach przy al. Wojska Polskiego nie odbędzie się. Wszystko ze względu na niepewną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa.

„Zdrowie i bezpieczeństwo tenisistów, kibiców oraz wszystkich pracowników i współpracowników Pekao Szczecin Open jest dla nas, jako dla organizatorów, najważniejsze. Dlatego w związku z dynamiczną i wciąż niepokojącą sytuacją spowodowaną pandemią COVID19 nie tylko w Polsce, ale i na świecie, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu 28. edycji największego zawodowego turnieju tenisowego w naszym kraju - Challengera ATP - Pekao Szczecin Open na przyszły rok. Decyzja została podjęta w porozumieniu z władzami ATP oraz ze Sponsorami Tytularnymi” – czytamy w komunikacie przesłanym przez Grupę Bono.

Turniej miał odbyć się w dniach 14-20 września. Na 28. edycję Pekao Szczecin Open trzeba będzie jednak poczekać dokładnie rok. Wpisana jest w 2021 r. dokładnie w tym samym tygodniu września, tuż po wielkoszlemowym US Open.

Turniej na kortach przy al. Wojska Polskiego rozgrywany jest od 1993 r. Cieszy się dużą popularnością wśród szczecinian i uznaniem tenisowego środowiska. W 2019 r. Pekao Szczecin Open po raz kolejny został wyróżniony nagrodą Challenger Award dla najlepszego turnieju challengerowego na świecie.