W poniedziałek po godz. 21:00 straż pożarna odebrała sygnał o płonącym domu jednorodzinnym przy ul. Grafitowej w Załomiu. W zgłoszeniu pojawiła się informacja, że pożar został wywołany uderzeniem pioruna. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Ogień szybko się rozprzestrzeniał, zajął dach i poddasze. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do pożarów nieruchomości wywołanych uderzeniem pioruna dochodzi rzadko. Obecnie straż pożarna weryfikuje, czy rzeczywiście taki był powód pojawienia się ognia w domu jednorodzinnym przy ul. Grafitowej w Szczecinie.

– Do zdarzenia doszło w czasie wyładowań atmosferycznych. To pożar domu jednorodzinnego z garażem wbudowanym w strukturę. Spaleniu uległy dach i poddasze. Nikt nie ucierpiał. Na miejscu były cztery zastępy PSP i ochotniczej straży pożarnej – informuje Franciszek Goliński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Mieszkańcy zdążyli opuścić budynek przed przyjazdem służb. Akcja gaszania trwała do godziny 2 w nocy. Straty materialne są znaczne, ale na szczęście nikomu nic się nie stało fizycznie.