Z wieży widokowej w Ińsku rozpościera się piękny widok na pobliskie jezioro i Iński Park Krajobrazowy. Taka atrakcja jest zaledwie godzinę drogi samochodem ze Szczecina.

Wieża widokowa w Ińsku powstała w 2019 r. To stalowa, ażurowa konstrukcja. Ma osiem „pięter” czyli tarasów, z których można podziwiać piękne widoki. Najlepsze są oczywiście te ze szczytu wieży. Aby tam wejść trzeba pokonać 160 schodów, albo skorzystać z windy.

Olbrzymie wrażenie robi z tej perspektywy widok Jeziora Ińsko. Przyjemnie też zawiesić wzrok na zieleni lasów bukowych porastających wzgórza morenowe Ińskiego Parku Krajobrazowego. Z ciekawością można też zerknąć z góry na miasto Ińsko.

Wieczorem wieża jest podświetlana, co stanowi dodatkową atrakcję. Wstęp na nią jest bezpłatny. Obiekt przystosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale z uwagi na obostrzenia sanitarne w dobie pandemii winda jest okresowo wyłączona z użytku.

- Zawsze z sentymentem myślę o Ińsku, bo tutaj byłem na swoim pierwszym obozie. Teraz mogę skonfrontować wspomnienia może nie z lotu ptaka, ale z wysokości 30 metrów. Gratuluję społeczności Ińska tego obiektu. Z pewnością będzie dobrze służył mieszkańcom, jak i coraz liczniej przyjeżdżającym turystom – mówił podczas otwarcia wieży marszałek Olgierd Geblewicz.

Wieża została zbudowana na podstawie umowy partnerskiej, jaką gmina Ińsko podpisała z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Jej budowa kosztowała 3,4 mln zł. Była częścią większego projektu, w ramach którego w Ińsku powstał również pomost, a w lasach Pomorza Zachodniego stanęły liczne wiaty, ławki, ławostoły, tablice, miejsca ogniskowe, kosze na śmieci oraz ruchome elementy edukacyjne. Realizacja tych inwestycji była możliwa dzięki wsparciu środkami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020.