Pomorze Zachodnie zaprasza na ekologiczny piknik rodzinny w Szczecinie. Atrakcje dla młodszych i starszych - gwarantowane! To już dziesiąte z cyklu eventów spotkanie, które propaguje wiedzę o środowisku i zachęca do odpowiedzialnych zachowań.

Warsztaty ekologiczne mają edukować, popularyzować dobre praktyki, zachęcać do troski o naturę. Podczas plenerowych spotkań przedstawiane są takie tematy jak np. zero waste i less waste, oszczędzanie wody czy zielona energia. Edukatorzy chętnie odpowiadają na pytania i omawiają różne zagadnienia związane z ochroną środowiska. Duża porcja wiedzy serwowana jest w formie atrakcyjnych zajęć praktycznych. Bo warsztaty to przede wszystkim aktywność, zaangażowanie, wspólna praca i zabawa.

Już 24 września o godzinie 13:00 zapraszamy na kolejny już Piknik Ekologiczny pod tytułem „Dzień bez samochodu”. Uczestnicy dowiedzą się, jak szkodliwa jest emisja spalin na naszej planecie. Naszym celem będzie uświadamianie mieszkańców i zachęcenie do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków transportu. Opowiemy o genezie i historii Światowego Dnia bez samochodu, oraz spotkamy się z eko-podróżnikiem, który zwiedził świat na nogach, rowerze i kajaku. 

Podczas pikniku przy Zajeździe Szmaragd w Szczecinie planowane są nie tylko dyskusje i prelekcje, ale również konkursy i warsztaty! Uczestnicy dowiedzą się jak przygotować rower do drogi dowiedzą się również jak wymienić przebitą dętkę w rowerze, jak poprawnie napompować koła, jak założyć łańcuch czy wyregulować przerzutki i hamulce.

Na uczestników ekologicznego eventu czekają też inne atrakcje. Powstanie balonowa łąka pełna motyli i kwiatów. O dobre humory dzieci zadbają animatorzy. Będzie można wziąć udział w ekologicznym kole fortuny i konkursie o wiedzy ekologicznej, puszczać wielkie bańki, poukładać megaklocki a chętne osoby będą miały możliwość przejażdżki na bicyklu dla dzieci.Takie plenerowe zajęcia to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. Serdecznie zapraszamy mieszkańców i turystów odwiedzających Pomorze Zachodnie.

Piknik w Szczecinie uświetni koncert zespołu "CHANGO ".

Chango to zespół czterech doświadczonych muzyków, łączących elementy funku, jazzu, rocka i bluesa. Mówią o sobie, że „grają co chcą i jak chcą”. Stawiają na analogowe brzmienia, poruszając się w stylistyce z połowy ubiegłego wieku. Szczeciński zespół znany jest z występów na największych scenach w kraju i poza jego granicami. Lata doświadczeń owocują niezwykle przemyślanym i dopracowanym w najmniejszych szczegółach debiutanckim albumem zatytułowanym po prostu „CHANGO”.

Program:

13:00 powitanie uczestników przez konferansjera, poinformowanie o przebiegu wydarzenia, start animacji dla dzieci

13:00- 15:00 warsztaty ekologiczne

15:00 - koncert CHANGO ,animacje

16:00 - zakończenie imprezy

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Po pikniku w Szczecinie zaplanowany jest jeszcze jeden ekologiczny event w Policach.

Miejscowość

Temat

Data

Police

Polana rekreacyjna za Szkołą Podstawową nr 8 przy ul. Piaskowej

Less Waste i Zero Waste – co to takiego?

7 października 2023

 „Pomorze Zachodnie Zielony Region” to ekoprojekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, który obejmuje między innymi cykl warsztatów o tematyce ekologicznej skierowanych do mieszkańców i turystów odwiedzających region.  Jego celem jest przybliżenie tematyki ochrony przyrody, a także zaprezentowanie w praktyce wzorców zachowań proekologicznych.

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.