Kto był na kwietniowych targach w winyle.fm, ten wie, czego może się spodziewać po wrześniowej edycji. Do sklepu przy ul. Jagiellońskiej 86 ponownie dotrze wielka partia czarnych krążków! W piątkowe popołudnie, 15 września, będzie można uzupełnić swoje zbiory o wiele cennych pozycji jazzowych, bluesowych czy choćby tych z rockowej klasyki.

Jan Janiszewski, autor ogólnopolskiego cyklu imprez pod hasłem „Tysiące winyli”, to jeden z najbardziej znanych w Polsce kolekcjonerów czarnych krążków. Prowadzi dwa sklepy płytowe oraz muzyczną kawiarnię „Święty Spokój”, jest synem znanego dziennikarza muzycznego, Jerzego Janiszewskiego. Mówią o nim: „wyznawca analogowego stylu życia, propagator kultury słuchania winyli oraz kustosz ich magii”. 

Już 15 września wraz z Dariuszem Startkiem, właścicielem sklepu winyle.fm organizuje w Szczecinie targi płyt winylowych. Dzięki tej inicjatywie do naszego miasta przyjadą tysiące bardzo poszukiwanych płyt. Jazz, soul, pop, rock, hip-hop... To propozycja skierowana zarówno do wytrawnych kolekcjonerów, jak i początkujących zbieraczy.

– Oferta jest szeroka. Muzyka soul, funk, soundtracki, rzadkie płyty jazzowe choćby z katalogu Blue Note, ale też np. muzyka poważna – wylicza Jan Janiszewski. – Przywieziemy płyty kupione w Europie, z prywatnych kolekcji ze Szwecji, Anglii, ale też z USA czy Japonii. Co ważne będą również winyle dla każdego, czyli te w niższej cenie, m.in. albumy Tiny Turner, które z wiadomych względów znów stały się obiektem zainteresowania. Dzień po piątkowej giełdzie jedziemy do Poznania, a potem do Łodzi, a zatem to w Szczecinie będzie największy wybór – podsumowuje. 

Otwarcie giełdy firmowanej przez „Tysiące winyli” w sklepie winyle.fm przy ul. Jagiellońskiej 86 zaplanowano w piątek, 15 września, o godz. 17.00. Wstęp wolny. Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/675117064205474

Winyle.fm to także miejsce wydarzeń muzycznych. Jesienią ma przyjechać tutaj Mikołaj Trzaska, planowane są też występy innych muzyków. Wkrótce mają zostać ogłoszone konkrety.