Jak wygląda prawdziwe tipi? Jakie imiona noszą Indianie i dlaczego? Jak się zachować przy spotkaniu z dzikiem? Jak wybudować schronienie z tego, co akurat dostępne jest w lesie? Jak czuje się żołnierz na polu walki? Zajęcia z survivalu, paintball oraz imprezy w indiańskim klimacie dla dzieci oferuje swoim klientom Survival Totem Group.

Pot, łzy i farba

Ciężka, naładowana do pełna broń, do tego wojenne barwy, maski, polana czy dziki las. Kilka osób do siebie strzela, nikt jednak nie ginie. Paintball nie jest bowiem niebezpieczny, to tylko zabawa dla dużych dzieci, w których potrzeba rywalizacji istnieje od zawsze. Paintball to także niestandardowy sposób na integrację zespołu. - Paintball uwidacznia te cechy, których wśród swoich pracowników poszukują pracodawcy. Na placu boju mamy liderów, strategów i ludzi od działań. - zaznacza Domicjan Maraszkiewicz z firmy Survival Totem Group.

W ramach standardowego pakietu organizator oferuje: marker (karabin) do gry, maskę ochronną, pełne umundurowanie, pakiet kulek (istnieje możliwość wykupienia dodatkowej amunicji).

Gry paintballowe organizowane są na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego "Stajnia" w Brzózkach, Puszczy Bukowej i Puszczy Wkrzańskiej. Po indywidualnych ustaleniach istnieje też możliwość organizacji gier na innym przystosowanym do paintballa terenie.

Szkoła przetrwania

Środek lasu, brak zasięgu, prądu, cywilizacji i konieczność zbudowania szałasu przed zmrokiem, by móc gdzieś schować się przed nocą. Tak mniej więcej można sobie wyobrazić obóz survivalowy, ale nawet najdokładniejsze wyobrażenie nie odda tego, co można przeżyć w jego trakcie. Nie da się tego opowiedzieć. - Tego, co robimy na obozach nie można opowiedzieć czy zobaczyć na zdjęciach, trzeba to przeżyć. Bo ja mogę mówić o tym, że mamy nocny alarm, że biegniemy środkiem nocy przez las, potem kąpiemy się w jeziorze i wracamy na śniadanie. Brzmi fajnie, ale to nic w porównaniu z tym, gdy to przeżyjemy - zaznacza Domicjan Maraszkiewicz.

W trakcie takich survivalowych warsztatów można nauczyć się budowania improwizowanych schronień z tego, co akurat jest dostępne w lesie, krzesania, rozpalania i przenoszenia ognia, pozyskiwania i uzdatniania wody do spożycia, technik wzywania pomocy w terenie, pierwszej pomocy przedmedycznej w warunkach ekstremalnych, przygotowywania posiłków za pomocą metod archaicznych i sposobów zachowań w kontakcie z dzikimi zwierzętami.

Dzień w indiańskim tipi

„Indiańskie tipi” - pod takim hasłem Survival Totem Group organizuje imprezy dla dzieci, podczas której najmłodsi mają zapewniony dzień pełen wrażeń – poza indiańskim tipi, także strzelanie z łuku, wyścigi jaszczurek i pasowanie na Indian, tańce plemienne, kalambury i legendy prerii. W trakcie zajęć uczestnicy dowiadują się: jakie imiona noszą Indianie i dlaczego?, jak wygląda prawdziwe tipi?, poznają indiańskie legendy i tańce plemienne oraz grają w indiańskie gry.     

Całość zajęć trwa od 4 do 5 godzin z ewentualną przerwą na posiłek. Istnieje możliwość, aby w ramach zajęć omówić z uczestnikami zasady bezpiecznego rozpalania ognia i przygotować na ognisku kiełbaski w ramach posiłku. 

Więcej informacji nt. Survival Totem Group oraz ich propozycji spędzenia wolnego czasu można odnaleźć na stronie http://survivaltotemgroup.pl/

- Na koniec dwie rady od nas, po pierwsze dzik nie potrafi skręcać w biegu, więc najłatwiej uciec w bok i druga rzecz: sarna szczeka. To nie psy szczekają w lesie, tylko sarny. - dodaje Domicjan Maraszkiewicz.