Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia największych targów budowlanych na całym Pomorzu Zachodnim. Mowa o Targach Bud-Gryf & Home, które każdego roku przyciągają mieszkańców z całego regionu. Udział w jubileuszowej edycji będzie okazją, aby zaczerpnąć porad u specjalistów i dowiedzieć się, na czym można zaoszczędzić podczas remontu domu.

Podobnie, jak w poprzednich latach, do Szczecina przyjadą firmy z branży budowlanej i wnętrzarskiej, których przedstawiciele chętnie podzielą się wiedzą i doświadczeniem. W Netto Arenie będzie można znaleźć m.in. wykonawców domów drewnianych, instalacji OZE, systemów typu inteligentny dom, przedstawicieli firm z oknami, roletami, drzwiami i wszystkim tym, co jest potrzebne, aby wybudować i urządzić własny kąt.

Targi pod znakiem oszczędności

– Każdy, kto planuje remont lub budowę domu, znajdzie na targach nie tylko dobre produkty, ale także garść porad, rozwiązań i mnóstwo inspiracji dostarczanych zarówno przez wystawców, jak i podczas warsztatów czy pokazów – zapewnia Kacper Reszczyński, rzecznik prasowy miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Majsterkowanie z autorem bloga „Rzuć Pan Okiem”

W tym roku jedną z atrakcji będzie wspólne majsterkowanie z Pawłem Machometem. Architekt od lat prowadzi bloga „Rzuć Pan Okiem”, na którym dzieli się radami związanymi z odnawianiem mebli. Miejsca na udział w warsztatach zostały już wyprzedane.

Podczas warsztatów w Netto Arenie architekt wnętrz pokaże uczestnikom, jak wykonać renowację mebli, a w czasie wykładu opowie m.in. na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o nabyciu starego mebla.

Zielone nowości, klasyczne warsztaty i prelekcje

Podczas trzydziestej już edycji Targów Bud-Gryf & Home nie zabraknie także nowości, którą będą Mini Targi Zieleni. W ofercie znajdą się rośliny nie tylko do domu, ale i ogrodu – kwiaty rabatowe i balkonowe, drzewa iglaste i liściaste, drzewa alejowe, trawy, rośliny wrzosowate, byliny, cebulki kwiatowe, palmy, rośliny doniczkowe kwitnące.

Trzy dni targów będą obfitować w warsztaty i prelekcje. Dodatkowo odwiedzający będą mogli obejrzeć wystawę prac studentów Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuki w Szczecinie. Ekspozycja może być zarazem inspiracją przy projektowaniu własnych wnętrz.

– W trosce o domowy budżet, podczas paneli dyskusyjnych eksperci powiedzą także, na czym i jak oszczędzać, jak ekonomicznie budować i remontować czy ograniczyć zużycie mediów zarówno w firmie, jak i w domu – dodaje Kacper Reszczyński.

Giełda kooperacyjna i odnawialne źródła energii

Targom Bud-Gryf & Home tradycyjnie już będzie towarzyszyć konferencja pn. „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju”. Podczas spotkania przedstawiciele gmin, ale nie tylko, zgłębią wiedzą na temat morskiej energetyki wiatrowej.

– Targi to również doskonała okazja dla firm, aby nawiązać współpracę z nowymi partnerami biznesowymi – podkreśla rzecznik ŻSTW. – Ułatwieniem będzie bezpłatna giełda kooperacyjna, podczas której przedstawiciele środowiska biznesowego będą mogli nie tylko porozmawiać, ale także wymienić się ofertami, doświadczeniami i pomysłami.

Po raz pierwszy giełda kooperacyjna będzie miała charakter hybrydowy. Przedsiębiorcy spotkają się zarówno online za pośrednictwem platformy, jak i stacjonarnie przy stolikach w Netto Arenie. Wydarzenie organizowane jest przez ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP.

Kilka dni do otwarcia

Wystawcy Targów Bud-Gryf & Home zapraszają mieszkańców w dniach 17-19 marca do hali Netto Arena przy ul. Szafera w Szczecinie. Zarówno wstęp na wydarzenie, jak i parking, są bezpłatne.