Ponad 700 interwencji i kontroli przeprowadziła od początku roku szczecińska straż miejska na ulicy Krzywoustego. Dodajmy, że otoczenie sklepu monopolowego „Skorpion” i „Baru Rab” zostało zaklasyfikowane jako „miejsce szczególnie zagrożone”.

Portal wSzczecinie.pl wielokrotnie informował i alarmował o incydentach, które mają miejsce na śródmiejskim fragmencie ul. Krzywoustego. Również radni miejscy kierowali interpelacje do prezydenta miasta, aby zapanować nad społeczną degradacją tej części centrum Szczecina.

„Miejsce szczególnie zagrożone” i ponad 700 interwencji

Ulica Krzywoustego to jedno z wielu problematycznych miejsc w Szczecinie. Od początku roku strażnicy miejscy przeprowadzili łącznie 743 interwencje i kontrole w tym rejonie. Wobec osób bezdomnych, spożywających alkohol, nietrzeźwych, doprowadzonych do Szczecińskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, a także zakłócających spokój i porządek publiczny przeprowadzono 407 interwencji.

„Jednocześnie zrealizowano 257 interwencji związanych z nieprawidłowym postojem pojazdów. Zanieczyszczenie miejsc publicznych oraz uszkodzenie infrastruktury miejskiej było podstawą 79 interwencji” – informuje sekretarz miasta Ryszard Słoka w odpowiedzi na jedną z interpelacji. „Wobec 147 sprawców wykroczeń zastosowano sankcje zgodne z obowiązującym prawem”.

Dodajmy, że większość patroli straży miejskiej kierowana jest w rejon Śródmieścia, a otoczenie sklepu monopolowego „Skorpion” i „Baru Rab” zostało objęte doraźną kontrolą jako „miejsce szczególnie zagrożone”. Sekretarz miasta zapewnia, że „straż miejska reaguje na wszystkie zgłoszenia dotyczące zakłócania spokoju i porządku przy ul. Krzywoustego”.

Mieszane patrole i tendencja spadkowa czynów zabronionych

O sytuacji na ulicy Krzywoustego powiadomiona została Komenda Miejska Policji.

„W związku z zagrożeniem podejmowane są wspólne działania w patrolach mieszanych strażnik miejski – policjant” – dodaje Ryszard Słoka. Sprawa została także skierowana do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z prośbą o podjęcie działań.

Jednocześnie szczeciński magistrat zapewnia, że „zintensyfikowane działania strażników miejskich przekładają się na tendencję spadkową w ilości stwierdzonych czynów zabronionych”.

„Podejmowane są działania związane z zapobieganiem wykroczeń przeciwko zakłócaniu spokoju i porządku publicznego. Funkcjonariusze SM przeciwdziałają i reagują na zachowania niepożądane, związane ze spożywaniem alkoholu i zanieczyszczaniem miejsc publicznych” – podkreśla sekretarz miasta.