To okazja nie tylko do znalezienia pracy, ale i szansa na stworzenie skutecznego CV pod okiem specjalistów oraz nawiązania polsko-niemieckich relacji biznesowych. Pod koniec marca w Szczecinie odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń rekrutacyjnych w regionie – Targi Dobrych Pracodawców.

Polsko-niemieckie spotkania

Do Targów Dobrych Pracodawców pozostał już tylko miesiąc - 30 marca setki pracodawców i poszukujących pracy spotkają się w Hotelu Novotel. Zbliżająca się odsłona zapowiada się wyjątkowo ciekawie – zaprezentują się na niej interesujące firmy, a niektóre z nich wystawią się po raz pierwszy.

Swój udział w Targach Dobrych Pracodawców zapowiedziały także firmy niemieckie, które planują inwestycje na rynku zachodniopomorskim lub mają ofertę typu „mieszkaj w Szczecinie, pracuj w Niemczech”.

– Tegoroczne wydarzenie to dobra okazja do nawiązania cennych relacji i spotkań biznesowych. Lista pracodawców, których będzie można spotkać, stale się powiększa i można ją śledzić na stronie targipracodawców.pl – zachęca Anna Kornacka, prezeska zarządu Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego, który jest głównym organizatorem wydarzenia.

Możliwość napisania skutecznego CV pod okiem specjalisty

– Dużymi atutami Targów Dobrych Pracodawców jest możliwość analizy wielu ofert pracy w jednym miejscu, porównanie poziomu wynagrodzenia, oferowanych pakietów benefitów oraz sprawdzenia jakie są oczekiwania pracodawców wobec kandydatów – wylicza Magda Maciuk, koordynatorka Targów.

Profesjonalnych porad rekrutacyjnych będzie można zasięgnąć w specjalnym punkcie - CV POINT. – Targi to przede wszystkim okazja do bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami firmy i wyjątkowa szansa na zrobienia dobrego pierwszego wrażenia – zaznacza.

Każdy odwiedzający będzie mógł stworzyć skuteczne CV pod czujnym okiem specjalistów. Zespół profesjonalnych rekruterów zweryfikuje także przyniesione życiorysy, poinformuje o bieżących trendach, a nawet zrobi zdjęcie.

– Warto zebrać ze sobą kilka sztuk CV i przygotować się do rozmowy, ponieważ już na miejscu, w komfortowych warunkach, będzie można przejść pierwszy etap rekrutacji – dodaje koordynatorka.

Pozostał tylko miesiąc

Tegoroczna edycja Targów Dobrych Pracodawców odbędzie się już 30 marca w Hotelu Novotel przy ul. 3 Maja 31.

Jak podkreślają organizatorzy, na miejscu będzie można spotkać przede wszystkim dobrych, sprawdzonych i społecznie odpowiedzialnych pracodawców. Firmy będą poszukiwać zarówno wykwalifikowanych fachowców, jak i praktykantów oraz stażystów.

Niezbędne informacje, w tym listę wystawców, można znaleźć na stronie targipracodawcow.pl.