Stąd dobrze widać Filharmonię czy Łasztownię – jedne z bardziej charakterystycznych punktów naszego miasta. Po kilkuletniej przerwie ponownie możemy wdrapać się na zamkową wieżę i podziwiać architekturę Szczecina.

Wieża Dzwonów była wyłączona z użytkowania od 2017 na skutek katastrofy budowlanej, po której zamknięto całe skrzydło północne Zamku Książąt Pomorskich. Po zrealizowaniu zaleceń Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, które obejmowały również prace renowacyjne w wieży, Zamek Książąt Pomorskich ponownie zachęca do spoglądania na Szczecin z innej perspektywy.

W ramach renowacji wymieniono m.in. nawierzchnię pomostu widokowego, która teraz jest polimerobetonowa, remont przeszły instalacje elektryczne i przeciwpożarowe. Można też podziwiać nową iluminację kopuły wieży oraz nowego gryfa, który wieńczy iglicę na jej szczycie.

– Warto pokonać te ponad 200 schodów, ponieważ zdaniem turystów jest to jeden z najciekawszych punktów widokowych w mieście. Z tarasu rozciągają się fascynujące widoki na okolicę: Odrę, Łasztownię, wspaniałe zabytki i naszą ikonę architektoniczną – Filharmonię. Przy dobrej widoczności można naprawdę daleko sięgnąć wzrokiem – podkreśla Monika Adamowska, rzecznik prasowy Zamku Książąt Pomorskich.

Wieżę Dzwonów można zwiedzać w godzinach 10-18 (ostatnie wejście o 17.30). Bilet normalny kosztuje 10 zł, a ulgowy – 6 zł. Tańsze wejściówki otrzymają ci, którzy kupiły bilety na wystawy Zamku Książąt Pomorskich, wtedy kosztują odpowiednio 6 i 4 zł. W cenie biletów, przy odrobinie szczęścia, wliczone jest oprowadzanie przed niezwykłego przewodnika. Koci przyjaciel Zamku z chęcią wskaże, którędy się udać, by mieć najlepszy widok.